Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Dňom 1.1.2004 sa podľa § 20 zákona NR SR č. 578/12003 Z.z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon NR SR č. 272/1994Z.z. o ochrane zdravia ľudí v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov zriadil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky so sídlom v Bratislave, Trnavská cesta 52.

Tento úrad sa zriadil na báze Štátneho fakultného zdravotného ústavu SR Bratislava.

Úrad verejného zdravotníctva je rozpočtová organizácia, ktorá je finančnými vzťahmi zapojená na rozpočet ministerstva zdravotníctva .Ako orgán štátnej správy vykonáva pôsobnosť na úseku ochrany zdravia pre územie Slovenskej republiky.

Predmetom činnosti Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky je zabezpečovanie špecializovaných výkonov spojených s ochranou zdravia v odbore hygieny životného prostredia, hygieny detí a mládeže, hygieny výživy, preventívneho pracovného lekárstva, ochrany zdravia pred ionizujúcim žiarením, epidemiológie, lekárskej mikrobiológie, výchovy k zdraviu a zdravotníckej štatistiky, ako aj výučby a výchovy poslucháčov fakulty verejného zdravotníctva v tejto oblasti.

Na čele Úradu verejného zdravotníctva je Hlavný hygienik Slovenskej republiky, ktorého vymenúva a odvoláva vedúci služobného úradu ministerstva zdravotníctva podľa osobitného predpisu. Hlavný hygienik je vedúcim služobného úradu pre štátnych zamestnancov úradu verejného zdravotníctva.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky - ZDRAVIE.sk