Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Správa o činnosti za rok 2003

  1. Pokračovali sme v edukačných aktivitách smerom k verejnosti a to laickej i lekárskej. Vypracovali sme texty hlavne o vzťahu obezity a vysokého tlaku krvi, ktoré boli uverejnené v Zdravotníckych novinách, časopise Sestra, Zdravie, vystúpili sme v živom vyselaní TV Markíza, rádio O-key, Slovenský rozhlas Banská Bystrica, rádio Regina atď.
  2. Vytvorili sme v spolupráci s Domom srdca Martin spoločenskú hru KALÓRIE, ktorá je zameraná na dosiahnutie ideálnej hmotnosti a kde je jasne poukázané na vzťah obezity a vysokého tlaku krvi.
  3. Boli sme aktívnym spolu usporiadateľom I. stredoeurópskeho sympózia o hypertenzii v Portoroži, Slovinsko v dňoch 23.-24. októbra 2003, prezentovali sme sa tromi prednáškami a boli sme v predsedníctve podujatia. Uvedené podujatie bude pokračovať pravidelne raz za 2 roky, najbližšie v r. 2005 v Soproni v Maďarsku. Podujatia sa zúčastnili účastníci z Poľska, Rakúska, Maďarska, Česka, Slovenska a Slovinska, ako pozorovatelia delegáti ďalších krajín. O podujatí sme podrobne informovali odbornú verejnosť v časopise Kardiológia (citácia Cardiol 2003, 12(6): K/C 102-3).
  4. O kardiovaskulárnych komplikáciách obezity sme informovali verejnosť aj na tlačovej konferencii firmy Abbott dňa 27. marca v hoteli Tatra v Bratislave. Edukačné materiály sme poskytli aj firme Pfizer, ktorá ich publikovala vo svojom časopise pre pacientov s vysokým tlakom a cholesterolom. Týkali sa stravovania a obsahu soli v potrave pri hypertenzii. V spolupráci s firmou Boehringer Ingelheim sme aktualizovali našu web stránku www.hypertenzia.sk
  5. Pokračovala naša spolupráca s firmou Celimed s.r.o., Bratislava v súlade so zmluvou o spolupráci, ktorej platnosť bola predĺžená do 31.5.04. Slovenská liga proti hypertenzii takto podporuje používanie klinicky overených digitálnych tlakomerov, ktoré spĺňajú kritériá AAMI a BHS. Informácia o takto overených tlakomeroch bola uverejnená aj na našej web stránke.
  6. Aktívne sme sa zúčastnili jubilejnej konferencie programu CINDI na Slovensku v dňoch 5.-7. novembra na Donovaloch (prednáška, účasť v predsedníctve, v panelovej diskusii). Vo Vyšných Ružbachoch sme predniesli dňa 5.12.03 prednášku pre regionálnu lekársku verejnosť zameranú na nefarmakologickú liečbu hypertenzie a obezity.
  7. Udržiavali sme kontakty so Svetovou ligou proti hypertenzii - World Hypertension League vo forme e-mailovej korešpondencie, prihlásili sme sa do súťaže o umelecké dielo na tému Hypertenzia a obezita, poslali sme abstrakty na konferenciu svetovej ligy v r. 2004 v Sao Paulo v Brazílii (abstrakt bol vybratý medzi 6 vo forme ústneho prednášania). Tiež sme poslali abstrakt na pripravovanú konferenciu WHL a Českej hypertenziologickej spoločnosti na tému Komunitná kontrola hypertenzie so zameraním na strednú a východnú Európu, ktorá sa bude konať v Prahe 24.4.04 (abstrakt bol prijatý ako poster).
  8. Nadviazali sme spoluprácu s Ústavom zdravotníckych informácií a štatistiky (Dr. A. Baráková), odkiaľ sme získali čerstvé informácie o súčasnom výskyte vysokého tlaku a iných kardiovaskulárnych rizikových faktorov v slovenskej populácii.
  9. Získali sme sponzorský príspevok od firmy StavGeo, ing. Igor Kubo, Žilina, ktorému touto cestou vyjadrujeme svoju vďačnosť a uznanie.
  10. Poskytovali sme aj individuálne konzultácie v problematike hypertenzie. Pripravujeme konferenciu na tému Spánok a hypertenzia.
Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Správa o činnosti za rok 2003 - ZDRAVIE.sk