Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Správa o činnosti za obdobie 7/2000 - 12/2001

Slovenská liga proti hypertenzii zameriavala svoju činnosť v uplynulom období predovšetkým na výchovu obyvateľstva pri prevencii vysokého krvného tlaku, na podporu klinicky overených spôsobov merania krvného tlaku a na nefarmakologickú liečbu hypertenzie. V rámci týchto priorít liga konkrétne uskutočnila nasledujúce akcie:

  1. V spolupráci s firmou Boehringer Ingelheim sme vytvorili vlastnú web stránku: www.hypertenzia.sk, na ktorej sú uvedené všetky náležitosti týkajúce sa stanov, členstva (vrátane možnosti prihlásiť sa za člena), správ o činnosti, zoznamu členov, prevencie hypertenzie, farmakologickej liečby, noviniek, edukačných materiálov a pod.
  2. Pokračovali sme v edukačných mediálnych aktivitách v STV 2 (praktická ukážka merania krvného tlaku na prístroji Omron M5I), televízii Markíza, časopise Markíza, Učiteľských novinách, prostredníctvom tlačových správ agentúry Omnipublic atď. Dodávali sme vytlačené „Desatoro pre pacienta s hypertenziou“ individuálnym záujemcom i Štátnemu zdravotnému ústavu vo Zvolene pre zdravotno-výchovný program „Poznaj svoj krvný tlak! Vieš aký je optimálny tlak krvi? Poznáš následky zvýšeného krvného tlaku?“. 13. 11. 2001 sme dodali odborný program pre laickú verejnosť v Považskej Bystrici - prednášku: Nefarmakologická liečba vysokého krvného tlaku a prevencia srdcových chorôb.
  3. V spolupráci s „Národným centrom podpory zdravia v Bratislave“ sme vytvorili vlastné logo ligy, ktoré je v záhlaví tejto správy. Uzavreli sme dohodu o spolupráci s firmou Celimed s.r.o., Bratislava, dodávateľom tlakomerov firmy OMRON, v rámci ktorej bude možné označiť našim logom tie digitálne tlakomery tejto firmy, ktoré splnili pri teste presnosti merania kritériá BMS resp. AAMI.
  4. Vypracovali sme podporné stanovisko pre rozšírenie jogínskych telesných cvičení na školách v SR a odovzdali sme ho spoločnosti „Joga v dennom živote“.
  5. V spolupráci s Kardiofitness Domu srdca v Martine sme organizovali a podporovali program „Nefarmakologická liečba hypertenzie telesným cvičením“. V predmetnom období sa na programe zúčastnilo 80 pacientov s vysokým krvným tlakom, pričom viacerí absolvovali 10 týždňový cyklus niekoľko krát.
  6. V rámci sympózií firmy Pfizer sme mali pre lekársku verejnosť po celom Slovensku prednášky a workshop o uplatňovaní smerníc WHO a International Society of Hypertension pri manažmente pacientov s hypertenziou. K tomu sme prezentovali modelových pacientov s otázkami pre lekárov, ktoré sa riešili formou interaktívneho hlasovania. V spolupráci so spoločnosťou Boehringer - Ingelheim sme pre praktických lekárov vydali 6 stranový poster „Systematická starostlivosť o pacienta s hypertenziou“.
  7. V oblasti medzinárodnej spolupráce sme pokračovali v kontaktoch so Svetovou ligou proti hypertenzii (World Hypertension League, www.mco.edu/whl ) , pričom sme aktívne participovali na príprave programu spoločného kongresu ISH a WHL v Prahe, 22. júna 2002. Hlavnou témou bude Akčný plán „Hypertenzia/Obezita“. V rámci spolupráce s Českou společností pro hypertenzi sme sa aktívne zúčastnili jej XVII. konferencie v Znojme 12-14.10.2000 (prednáška Š. Farský: „Nefarmakologická liečba vysokého krvného tlaku“). Aktívne sme sa prezentovali na „7th International Symposium on Hypertension in the Community“ na Cypre, Limassol, v dňoch 7-10.12. 2001 (prednáška Š. Farský: Non-pharmacological treatment of hypertension in Heart House of Slovakia).
Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Správa o činnosti za obdobie 7/2000 - 12/2001 - ZDRAVIE.sk