Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Od 1. júla potrebujú poskytovatelia novú licenciu

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí do 30. júna 2006 nezískali licenciu na výkon zdravotníckeho povolania, stratili platnosť poskytovať zdravotnú starostlivosť.

peciatka_drevena.gifPoskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí do 30. júna 2006 nezískali licenciu na výkon zdravotníckeho povolania, stratili platnosť poskytovať zdravotnú starostlivosť (vydanú podľa doterajšieho predpisu, zákona č. 277/1994 Z.z. o zdravotnej starostlivosti). Rovnako zdravotná poisťovňa poskytovateľom nemôže uhrádzať zdravotnícke výkony, lebo by to bolo v rozpore so zákonom. Predseda úradu Ján Gajdoš preto na stretnutí zástupcov úradu, zdravotných poisťovní, stavovských organizácií a zástupcov profesijných inštitúcií upozornil, že pri výkone dohľadu nad správnym poskytovaním zdravotnej starostlivosti a nad zdravotným poistením bude úrad dôsledne postupovať v súlade s platným zákonom.

Licenciu je potrebné získať podľa zákona č. 578/2004 Z.z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Podľa neho mali držitelia povolení na poskytovanie zdravotnej starostlivosti do 30. júna 2006 získať licenciu na výkon zdravotníckeho povolania.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou preto inicioval stretnutie zástupcov úradu, zdravotných poisťovní, stavovských organizácií a zástupcov profesijných inštitúcií, na ktorom informovali zástupcovia stavovských organizácií o stave vydaných licencií a spôsobe odovzdania tejto súhrnnej informácie úradu.

Doteraz Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nemá indície, že by v niektorých regiónoch Slovenska mala byť ohrozená dostupnosť k zdravotnej starostlivosti pre nedodržanie zákona.

Ján Gajdoš tiež vyjadril presvedčenie, že stavovské organizácie sa vydávania licencií zhostili zodpovedne a aj žiadosti doručené po 30. júni budú vybavovať urýchlene.

Predseda úradu oslovil aj predsedov všetkých samosprávnych krajov, aby žiadosti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti o vydanie povolenia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti riešili z ich strany bez akýchkoľvek prieťahov.

Slovenská lekárska komora zároveň upozorňuje lekárov, ktorí dostali licenciu na výkon samostatnej zdravotníckej praxe (L1A), že sa musia do 30 dní zaregistrovať na daňovom úrade podľa miesta bydliska. Netýka sa to lekárov, ktorí sú z akýchkoľvek iných dôvodov prihlásení na daňovom úrade.

Poplatky za vydanie licencie

Podľa zákona č. 578/2004 Z.z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti sú poplatky za vydanie licencie:

  • na výkon samostatnej zdravotníckej praxe (L1A) 2 000 Sk,
  • na výkon zdravotníckeho povolania v povolaní lekár (L1B) 1 000 Sk,
  • na výkon odborného zástupcu v povolaní lekár (L1C) 2 000 Sk,
  • na výkon lekárskej posudkovej činnosti (L1D) 1 000 Sk,
  • na výkon povolania zubného lekára 1 000 Sk,
  • na výkon odborného zástupcu poplatok 2 000 Sk.

Poplatky za vydanie licencie Slovenskou lekárskou komorou treba uhradiť na č. účtu: 1003211000/8080 v HVB. Variabilný symbol je ID z registra lekárov. Špecifický symbol je trojciferné číslo podľa typu licencie: L1A – 111, L1B – 222, L1C – 333, L1D - 888. Konštantný symbol je 0308.

Poplatky za vydávanie licencií pre zubných lekárov sa uhrádzajú na účet Slovenskej komory zubných lekárov – č. ú. 2006226851/0200 vo VÚB, ako variabilný symbol sa uvedie registračné číslo člena v SKZL.

www.udzs.sk
www.lekom.sk
www.skzl.sk

Autor: Andrea Nozdrovická (zdravie.sk)

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Od 1. júla potrebujú poskytovatelia novú licenciu - ZDRAVIE.sk