Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nové kódy treba vyzdvihnúť do 30. novembra

Od 1. januára 2007 platia nové kódy pre lekárov, ktoré prideľuje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. „Vyzývame preto poskytovateľov, ktorí si ešte nové kódy na pobočkách úradu nevyzdvihli, aby tak urobili najneskôr do 30. novembra 2006,“ upozorňuje predseda Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Ján Gajdoš. Novú štruktúru kódov musia poskytovatelia zdravotnej starostlivosti premietnuť aj do softvérového vybavenia. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa pôvodný termín 1. júl 2006 presunul po vzájomnej dohode všetkých zainteresovaných strán (úrad, zdravotné poisťovne, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti) na 1. január 2007.

Predseda úradu Ján Gajdoš zároveň žiada poskytovateľov, aby v záujme plynulého prechodu na nové kódy a v záujme ochrany pacienta v decembri 2006 vyznačovali na recepty pôvodný kód platný do 31. decembra 2006 a nový kód platný od 1. januára 2007.

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti spolu s kódom dostávajú potvrdenie o pridelení kódu, kde je vyznačený pôvodný termín platnosti 1. júl 2006. Toto potvrdenie aj napriek zmene platnosti kódov zostáva právoplatné a netreba žiadať o jeho výmenu.

Doterajšia evidencia kódov bola neúplná, nejednotná a najmä končil rad možných čísel. Úrad pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou preto pristúpil k zmene systému.

Lekár získa v novom systéme jediný a jedinečný kód na celý život, ktorý sa bude doplňovať o znaky určujúce odbornosť (po jej získaní) či iné nevyhnutné údaje. Tento kód jednoznačne identifikuje lekára, resp. vybraného pracovníka v zdravotníctve, ako fyzickú osobu. Lekár môže požiadať o pridelenie kódu po promócii, vybraný pracovník v zdravotníctve po vydaní licencie na výkon samostatnej zdravotníckej praxe a riaditeľ zdravotníckeho zariadenia pre vybraného nezdravotníckeho pracovníka, vedúceho vybrané pracovisko v rámci zdravotníckeho zariadenia. Každý lekár, resp. vybraný zdravotnícky pracovník, bude mať jeden unikátny osobný identifikátor. Kód lekára vznikne priradením čísla špecializácie k osobnému identifikátoru lekára.

Na pridelenie kódu lekára je potrebné predložiť overené kópie o dosiahnutom vzdelaní. Na pridelenie kódu poskytovateľa je potrebné predložiť overené kópie:

  • rozhodnutia povoľovacieho orgánu (Ministerstvo zdravotníctva SR, samosprávny kraj, výpis zo živnostenského registra a pod.),
  • licencie z príslušnej komory alebo potvrdenie o pridelení registračného čísla,
  • organizačnej štruktúry zariadenia vydanú zriaďovateľom s doteraz platnými kódmi,
  • IČO, ak nie je uvedené v rozhodnutí povoľovacieho orgánu.

Kontakty k agende na prideľovanie (podľa jednotlivých pobočiek Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou) nových kódov, žiadosti o pridelenie nového kódu, zoznam nových kódov a metodické usmernenia možno nájsť na webovej stránke Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

www.udzs.sk

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nové kódy treba vyzdvihnúť do 30. novembra - ZDRAVIE.sk