Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Možnosti liečby pre trpiacich inkontinenciou sa zlepšujú

Hodnotenie pokrokov v starostlivosti o pacientov s únikom moču, ktoré sa dosiahli v priebehu uplynulých desiatich rokoch, bolo cieľom stretnutia odborníkov zaoberajúcich sa prevenciou, diagnostikou a liečbou inkontinencie. Konferencia s názvom 1. Česko-slovenská konferencia Inco Fora ČR a Inco Fóra SR, Bilancia a výzvy, sa konala 23. a 24. októbra 2006 v Brne. Na konferencii odborníci predniesli viac ako 30 referátov rozdelených do sekcií venovaných problematike pidemiológie, diagnostiky, farmakoterapie, rehabilitácie ako aj chirurgickej liečbe inkontinencie a problematike zmysluplnej zdravotnej výchovy. Pozornosť venovali aj problémom používania inkontinenčných pomôcok.

Na konferencii sa zúčastnilo viac ako 80 lekárov, zástupcov všetkých špecializácií zaoberajúci sa starostlivosťou o inkontinentných pacientov (urológovia, gynekológovia, geriatri, neurológovia a praktickí lekári), združených v Inco Fore ČR a Inco Fóre SR. Obe združenia nadviazali oficiálnu spoluprácu.

Na konferencii sa bilancoval pokrok dosiahnutý od prvej konferencie Medzinárodnej spoločnosti pre inkontinenciu v roku 1997 vo Veľkej Británii, ktorý sa venoval prevencii inkontinencie. Na konferencii vo Veľkej Británii sa tiež prijala všeobecne prijímaná definícia inkontinencie. Odvtedy sa poznanie inkontinencie ďalej prehlbovalo a výrazne sa zväčšilo spektrum liečebných možností.

Podľa prof. MUDr. Tomáše Hanuše, DrSc., predsedu českého Inco Fora, možno hlavný pokrok vidieť v lepšej diagnostike jednotlivých prejavov inkontinencie, v prijatí medzinárodne platnej klasifikácie, ďalej v ponuke nových účinných liekov a zavedení progresívnych chirurgických postupov, ako sú napr. pásky pod močovou trubicou, umelý zvierač a pod. Za rovnako podstatné považuje prelomenie tabu spojeného s touto diagnózou.

„Vítam spoluprácu, ktorú obe združenia nadviazali. Uskutočnené neformálne stretnutie a odborná konferencia sú mimoriadne dôležitými udalosťami nielen pre odborné komunity v oboch krajinách, ale pevne verím, že závery rokovania konferencie sa pozitívne premietnu i do vzťahu lekárov a pacientov s benefitom pre pacientov s inkontinenciou,“ dodáva prof. MUDr. Ján Breza, DrSc., predseda slovenského Inco Fóra.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Možnosti liečby pre trpiacich inkontinenciou sa zlepšujú - ZDRAVIE.sk