Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Spoločnosti Hartmann-Rico sa minulý rok na Slovensku darilo

Aj v stále zložitej situácii v slovenskom zdravotníctve sa spoločnosti Hartmann-Rico v uplynulom roku na Slovensku darilo. Spoločnosť Hartmann-Rico, spol. s r.o., dosiahla za rok 2006 obrat 642 mil. Sk, v porovnaní s predchádzajúcim rokom to je nárast o 11,3 %. Prevádzkový výsledok za rok 2006 predstavoval 107 mil. Sk a oproti roku 2005 vzrástol o 4,7 %. Čistý zisk dosiahol 86 117 640 Sk, pričom vzrástol o 2 %. Na Slovensku v roku 2006 predstavoval obrat spoločnosti Hartmann-Rico 642 mil. Sk a v porovnaní s predchádzajúcim rokom narástol 11,3 %. „Dosiahnutý výsledok hodnotíme pozitívne – realizovali sme ho opäť v podmienkach pokračujúcej transformácie slovenského zdravotníctva a pretrvávajúcich problémov v tomto rezorte,“ povedal Ľubomír Páleník, generálny riaditeľ a konateľ spoločnosti.

Podľa Ľ. Páleníka v kľúčových oblastiach dosiahol Hartmann-Rico na Slovensku rast predaja o 15,9 %. Podiel kľúčových oblastí predaja na celkovom obrate Hartmann-Rico na Slovensku za rok 2006 tvoril 74 %.

„V oblasti Inco Management (prostriedky pre starostlivosť pri inkontinencii) sme zaznamenali nárast o 5,9 % v porovnaní s rokom 2005. Tržby v oblasti Wound Management (sortiment Ošetrovania rán, do ktorého patria výrobky pre moderné a tradičné ošetrovanie rán) sa za rovnaké obdobie zvýšili o 12,6 %. Rovnaký trend spoločnosť zaznamenala v oblasti Risk Prevention (operačné krytie), keď sa tržby zvýšili o 139,6 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku,“ konštatuje Ľ. Páleník.

„Podmienky pre podnikanie v odbore sa budú aj naďalej zostrovať. Pri pohľade na klesajúce ceny a rastúce náklady musíme naďalej zabezpečovať rast, aby sme zvýšili výnosy a príjem. Naším cieľom je rýchlejší rast zisku, než je priemer trhu,“ konštatoval Dr. Rinaldo Riguzzi, CEO manažér skupiny Hartmann.

Prostriedkami, ako to dosiahnuť, sú podľa predstaviteľov spoločnosti Hartmann sústreďovať na rastúce kľúčové oblasti obchodu, naďalej znižovať náklady a vytvárať úsilie k účinnému využívaniu našej infraštruktúry a zariadení. „Pomocou inovatívnych a trhu prispôsobených výrobkov a riešení sa chceme - tam, kde je to možné – vyhnúť možnosti zameniteľnosti a cenovým vojnám,“ dodáva Dr. R. Riguzzi.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Spoločnosti Hartmann-Rico sa minulý rok na Slovensku darilo - ZDRAVIE.sk