Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zákon o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti do druhého čítania

Poslanci posunuli do druhého čítania návrh novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve. Upravuje sa ním oblasť uznávania získaného vzdelania zdravotníckym pracovníkom z Bulharska a Rumunska, od januára novým členským štátom Európskej únie (EÚ). Novela má nadobudnúť účinnosť 15. júna 2007.

Do druhého čítania sa posunul aj poslanecký návrh novely zákon o liekoch a zdravotníckych podmienkach. Hovorí sa v ňom o zosúladení našej legislatívy s európskou pri registrácii generických liekov. Navrhuje sa vypustenie paragrafu, ktorý dáva Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv možnosť zamietnuť žiadosť o registráciu liekov, ak lieky alebo liečivá obsiahnuté v liekoch sú chránené patentom alebo dodatkovým ochranným osvedčením, čo nie je v súlade s legislatívou EÚ. Vypustenie tohto paragrafu odstráni legislatívne nezrovnalosti zákona pre európske registračné procesy.

Novela v oblasti distribúcie veterinárnych liekov umožňuje nadobúdať veterinárne lieky a prípravky pre chovateľov hospodárskych zvierat aj od veľkodistributérov veterinárnych liekov. Súčasne platný zákon takúto možnosť vylučuje a na jednej strane obmedzuje chovateľov hospodárskych zvierat využívať pri nákupe veterinárnych liekov množstevné zľavy a dodávateľské bonusy. Na druhej strane zvýhodňuje veterinárnych lekárov a verejné lekárne pri predaji veterinárnych liekov, čo má za následok neopodstatnené zvyšovanie cien veterinárnych liekov a ich spotrebu.

 

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zákon o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti do druhého čítania - ZDRAVIE.sk