Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ŠUKL sťahuje z predaja Diclofenac Duo

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠUKL) upozornil lekárne, ambulancie, nemocnice, aby do 48 dní stiahli z predaja liek proti bolesti Diclofenac Duo Pharmavit 75 mg cps. Tí, čo ho užívajú, nie sú priamo ohrození. Stiahnutie dobrovoľne oznámil výrobca a maďarský farmaceutický inštitút. Dôvodom je, že liek neúčinkuje tak, ako by mal. „Vstrebávanie lieku je znížené, nie všetko množstvo účinnej látky, ktorá sa má dostať do tela, sa aj dostane,“ uviedol v Správach STV Pavol Gibala, vedúci sekcie bezpečnosti liekov a klinického skúšania ŠUKL.

ŠUKL má tri stupne urgentnosti stiahnutia lieku z predaja. Na Diclofenac Duo sa viaže II. stupeň, to znamená, že z predaja sa musí stiahnuť do 48 dní. Rozhodnutie nadobudlo účinnosť 12. apríla 2007.

I. trieda urgentnosti: Nedostatky, ktoré potenciálne ohrozujú život alebo môžu spôsobiť vážne ohrozenie zdravia. Opatrenie treba vykonať ihneď!

II. trieda urgentnosti: Nedostatky, ktoré môžu ohroziť zdravie alebo môžu viesť k nesprávnej liečbe, ale nepatria do I. triedy. Opatrenie treba vykonať do 48 hodín.

III. trieda urgentnosti: Nedostatok, ktorý nepredstavuje ohrozenie zdravia, ale k stiahnutiu sa pristúpilo z iných dôvodov. Opatrenie sa vykoná do 5 dní.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ŠUKL sťahuje z predaja Diclofenac Duo - ZDRAVIE.sk