Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Janco varuje pred ďalším exodom lekárov špecialistov

KOŠICE 22. augusta (WEBNOVINY) - Podľa prezidenta Slovenskej lekárskej únie špecialistov (SLÚŠ) Andreja Janca sa v prípade zrušenia hornej hranice odvodov dá očakávať pokles platov lekárov, ktorí vykonávajú svoje povolanie ako zamestnanci štátu, neziskových organizácií, vyšších územných celkov, ako aj súkromných zariadení a ich ďalší exodus do zahraničia. "Žiadame vládu SR i ministerstvo zdravotníctva, aby svoje plánované kroky podrobili širokej odbornej diskusii a aby neprijímali rady a pripomienky len z radov svojich konfidentov a odborárov, ktorí nemajú základné vedomosti o financovaní,“ uviedol Janco vo vyhlásení, ktoré poskytol agentúre SITA.

Ako Janco dodal, je to krok, ktorý výrazne zhorší pracovné a existenčné podmienky významnej skupiny lekárov - špecialistov. "Prirodzene by sa tento tlak dal riešiť prechodom pracovníkov do iného sektora zdravotníctva, avšak pri súčasných reštrikciách v súkromnej špecializovanej ambulantnej sfére budú lekári riešiť svoj finančný problém odchodom z republiky a hľadaním práce v lepších platových podmienkach v zahraničí,“ tvrdí Janco.

Podľa názoru prezidenta SLÚŠ napriek predvolebným ubezpečeniam exodus slovenských lekárov - špecialistov pokračuje neúnosným tempom. Ako Janco vyhlásil, ak sa prístup k riešeniam v zdravotníctve urýchlene nezmení, je pravdepodobné, že si naši pacienti budú musieť vycestovať za svojím špecialistom napríklad do susedného Rakúska.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Janco varuje pred ďalším exodom lekárov špecialistov - ZDRAVIE.sk