Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Asociácia farmaceutických spoločností SAFS si zvolila nové predstavenstvo

Slovenská asociácia farmaceutických spoločností orientovaných na výskum a vývoj (SAFS) si na svojej nedávnej výročnej schôdzi zvolila nové predstavenstvo. Novým predsedom predstavenstva SAFS sa stal MUDr. Pavol Trnovec z GlaxoSmithKline. Ďalšími členmi predstavenstva sú Daniel Weber zo spoločnosti Novartis, ktorý bol zároveň zvolený za podpredsedu, MUDr. Miroslav Lednár zo sanofi-aventis, MUDr. Dana Böhmová z Eli Lilly a Klaus Mittmann zo spoločnosti Bayer.

„Medzi naše priority v roku 2010 bude určite patriť pokračovanie snahy o zabezpečenie dostupnosti najnovších liekov pre pacientov na Slovensku, posilňovanie úrovne etiky v oblasti marketingu farmaceutických spoločností, ako aj budovanie hodnoty inovatívnych liekov v očiach odbornej i širokej verejnosti. Máme ambíciu byť partnerom v udržiavaní a zvyšovaní transparentnosti procesov v sektore zdravotníctva. Tieto ciele je však možné dosiahnuť jedine cez úzku a obojstranne zmysluplnú spoluprácu so zástupcami Ministerstva zdravotníctva SR, zdravotných poisťovní, ako aj odbornej a širokej verejnosti,“ hovorí MUDr. Pavol Trnovec, nový predseda predstavenstva SAFS.

Prioritné oblasti SAFS budú počas roku 2010 rozdelené nasledovne:

MUDr. Pavol Trnovec bude pôsobiť na pozícii predsedu predstavenstva, Daniel Weber bude podpredsedom a zároveň budú spolu s MUDr. Danou Böhmovou zodpovední za oblasť liekovej politiky, MUDr. Miroslav Lednár sa bude venovať téme etiky v marketingu farmaceutických spoločností a Klaus Mittmann bude zodpovedný za aktivity týkajúce sa Public Relations a vzťahov s organizáciami zastupujúcimi pacientov.

Výkonnou riaditeľkou SAFS je od roku 1999 MVDr. Soňa Strachotová, MBA.

Bližšie informácie o členoch predstavenstva je možné nájsť na www.safs.sk (sekcia Profil / Predstavenstvo a Sekretariát).


SAFS (www.safs.sk) je asociácia farmaceutického priemyslu založená v roku 1997. Členmi SAFS sú medzinárodné farmaceutické spoločnosti s vlastným výskumom a vývojom inovatívnych liekov, ktoré pôsobia na slovenskom trhu. V súčasnosti SAFS združuje 19 farmaceutických spoločností. SAFS je zároveň členom Európskej federácie farmaceutických spoločností a asociácií (EFPIA).

Členmi SAFS sú: Abbott, AstraZeneca, Bayer Schering Pharma, Biogen Idec, Boehringer Ingelheim, GlaxoSmithKline, Janssen-Cilag, Lilly, Lundbeck, Merck, Merck Sharp & Dohme, Novartis, Novo Nordisk, Nycomed, Pfizer, Pierre Fabre Medicament, Roche, sanofi-aventis, Servier.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Asociácia farmaceutických spoločností SAFS si zvolila nové predstavenstvo - ZDRAVIE.sk