Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Záujem o kúpeľnú liečbu rastie

BRATISLAVA 29. apríla (CME.sk z WEBNOVIN) - V minulom roku absolvovalo kúpeľnú liečbu 36 340 poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Medziročne to predstavuje nárast o takmer 13 %. Ako ďalej vo štvrtok informovala vedúca zdravotníckeho a revízneho odboru poisťovne Beata Havelková, najväčšia zdravotná poisťovňa na trhu vynaložila na kúpeľnú liečbu 25,688 mil. eur. Jej poistenci sa pritom liečili v 26 prírodných kúpeľoch. "Najnavštevovanejšími boli Piešťany, Bardejov a Trenčianske Teplice," doplnila Havelková.

Všeobecná zdravotná vlani zamietla 630 žiadostí o kúpeľnú starostlivosť. Z celkového počtu to predstavuje približne 1,5 %. Dôvodom bolo najmä nesplnenie indikačných obmedzení, alebo fakt, že poistenec chcel ísť do kúpeľov skôr, ako to dovoľuje stanovená frekvencia návštev.

Záujem o kúpele pretrváva podľa Havelkovej aj v tomto roku. Výrazný, približne 200-percentný, nárast zaznamenala poisťovňa napríklad v Bratislavskom kraji. Zatiaľ pritom neeviduje žiadne problémy s umiestnením záujemcov do kúpeľov. "V zásade sa vybavujú priebežne," skonštatovala Havelková.

V skupine A, v rámci ktorej majú poistenci hradenú liečbu aj ubytovanie, sa v roku 2009 odliečilo takmer 20 tis. dospelých a necelých 3 400 detských klientov Všeobecnej zdravotnej. V porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje nárast o 17,8 %. V skupine B, kde sa poistencom prepláca iba zdravotnú starostlivosť a ubytovanie a stravu si platia sami, navštívilo v uplynulom roku kúpele takmer 12 200 jej dospelých poistencov. Medziročne je to menej o 13,7 %.

Dôvodom poklesu je najmä presun niektorých indikačných podskupín do skupiny A, ale aj hospodárska kríza. Poistenci však majú možnosť navštíviť kúpele aj ako samoplatcovia. Koľko z nich tak urobilo v minulom roku, však poisťovňa nedokáže zdokumentovať.

V Dôvere zdravotnej poisťovni absolvovalo podľa jej PR manažérky Zuzany Horníkovej vlani kúpeľnú liečbu v skupine A 5 026 poistencov a v skupine B 2 116. Celkové náklady sa vyšplhali na 5,1 mil. eur. Z poistencov Apolla navštívilo v roku 2009 kúpele s tým, že poisťovňa preplatila liečbu aj pobyt, 3 432 jej klientov. V prípade preplatenia zdravotnej starostlivosti, no platenia ubytovania a stravy z vlastného, to bolo 1 508. Táto poisťovňa vynaložila na kúpeľnú liečbu 3,8 mil. eur.

Union zdravotná poisťovňa eviduje za minulý rok 1 905 poistencov, ktorí absolvovali kúpeľnú liečbu, čo predstavuje medziročný nárast o 11,5 % V prípade skupiny A išlo o 1 425 poistencov a pri skupine B o 386 poistencov. "U poistencov Unionu v rámci kúpeľnej liečby dominuje liečba dorzopatie, nasleduje liečba porúch medzistavcových platničiek, astmy, koxatrózy, leyomiómu maternice, psoriázy a skoliózy," doplnila hovorkyňa poisťovne Judita Smatanová.

SITAWE
Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Záujem o kúpeľnú liečbu rastie - ZDRAVIE.sk