Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Má Bratislava dostatok doliečovacích kapacít?

BRATISLAVA 24. júna (WBN/PR) - Predstavte si, že máte v rodine blízkeho človeka pripútaného na lôžko, ktorý si vyžaduje zdravotnú či ošetrovateľskú starostlivosť. Chcete ísť na letnú dovolenku alebo musíte súrne odcestovať.

... váš blízky prekonal cievnu mozgovú príhodu, operáciu bedrového či kolenného kĺbu, medzistavcových platničiek či úraz pohybového aparátu. Prepustia ho z nemocnice, na kúpele mu však nárok ešte nevznikol. Kto sa oňho postará?

Prvé dní po cievnych mozgových príhodách, operáciách kolenných a bedrových kĺbov, medzistavcových platničiek či úrazoch sú pre rýchle zotavenie kľúčové. Rýchla a správne zvolená rehabilitácia dokáže rekonvalescenciu skrátiť na minimum. Realita súčasného zdravotníctva to vždy neumožňuje. Pacienti po operácii pobudnú na lôžku často len pár nevyhnutných dní. Neraz prejdú týždne, kým sa pre nich uvoľní miesto na oddelení fyzioterapie či v kúpeľoch. Po podrobnom monitoringu služieb zdravotnej starostlivosti našla súkromná Nemocnica s poliklinikou MEDISSIMO „dieru na trhu“. Lôžkových rehabilitačných a doliečovacích zariadení nie je v slovenských nemocniciach dostatok. Od 1. júla 2010 preto NsP MEDISSIMO spúšťa projekt nového doliečovacieho Interno-rehabilitačného centra (IRC). Projekt IRC je určený 3 hlavným skupinám pacientov:

1. Interné oddelenie a FRO (Fyzioterapia a rehabilitácia)

Rehabilitačná starostlivosť určená pre pacientov:

  • - po akútnych stavoch so stredne ťažkými a ťažkými poruchami pohybu
  • - po cievnych mozgových príhodách
  • - po operáciách bedrových a kolenných kĺbov
  • - po operáciách medzistavcových platničiek
  • - po úrazoch kostí, svalov, kĺbov

Základom pobytu je intenzívny rehabilitačný program. Popri ňom zároveň riešime aj interné ochorenia pacientov. (Priemerný pobyt je 7-10 dní)

2. Pobyt pre dlhodobo chorých

Je zameraný na rehabilitáciu a ošetrovateľstvo. Je vhodný pre seniorov a dlhodobo chorých. Pobyt intenzívne zlepšuje tú oblasť, ktorú pacient potrebuje posilniť – nácvik sebestačnosti, celkové zlepšenie stavu, pohybových schopností a úpravu doterajšej medikamentóznej liečby. (Priemerný pobyt je 7-10 dní)

3. Denné rehabilitačné sanatórium

Starostlivosť v rámci denného rehabilitačného programu bez prenocovania. Medzi jednotlivými procedúrami je pacientovi k dispozícii vlastná izba s pohodlím hotela. Denné sanatórium funguje v pracovných dňoch v čase od 7.00 do 17.00. Svojho blízkeho tak môžete do Denného rehabilitačného sanatória priviesť po ceste do práce a vyzdvihnúť po skončení pracovnej doby. (Priemerný pobyt je 5 dní)

Hlavné výhody IRC MEDISSIMO

Vysoko individualizované

Pobyt v Interno-rehabilitačnom centre ušijeme každému pacientovi na mieru. Upravíme mu počet dní, jeho zdravotnému stavu prispôsobíme množstvo a typológiu rehabilitačných aktivít.

All in One

Na rozdiel od iných rehabilitačných zariadení nájde pacient v MEDISSIMO všetko pod jednou strechou. V prípade seniorov môžeme počas pobytu na IRC dovyšetrovať vnútorné ochorenia, zabezpečiť kvalitnú diagnostiku a okamžité nasadenie liečby.

Rýchlo a efektívne

V MEDISSIMO uznávame filozofiu rýchleho a efektívneho pobytu na lôžku. Dni pobytu využívame na maximum, rehabilitáciu poskytujeme aj počas víkendov

Maximálne pohodlie

Pred operáciou či v momentoch, keď nám ide o život, prostredie nemocničnej izby príliš nevnímame. Po operácii sme však na prístup a pohodlie oveľa citlivejší.

Klienti Interno-rehabilitačného centra MEDISSIMO využívajú vysoko nadštandardné jednolôžkové alebo dvojlôžkové izby v priemernej veľkosti 35 m2. Každý klient má k dispozícii vlastnú inteligentnú obrazovku s 32 televíznymi kanálmi v ôsmych svetových jazykoch, s vlastným telefónom a internetom. Všetky izby sú vybavené polohovateľnými posteľami s matracmi proti preležaninám, klimatizáciou, vlastným sociálnym zariadením a 24 hodinovým režimom lekárskej starostlivosti.

Non stop návštevné hodiny

Rýchlosť zotavenia po operačnom zákroku ovplyvňuje viacero dôležitých faktorov. Pohodlie a atmosféra domova je jedným z nich. V MEDISSIMO vieme, akú dôležitú úlohu hrajú v doliečovaní naši najbližší. Návštevné hodiny v MEDISSIMO sú preto neobmedzené.

Viac informácií na: http://www.medissimo.sk/

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Má Bratislava dostatok doliečovacích kapacít? - ZDRAVIE.sk