Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Platitelia poistného uhradili vlani 3,3 mld. eur

BRATISLAVA 20. júla (CME.sk z WEBNOVIN) Platitelia poistného uhradili v minulom roku zdravotným poisťovniam poistné na verejné zdravotné poistenie vo výške 3,310 mld. eur, čo je takmer o 4 % viac ako v predchádzajúcom roku.

V roku 2008 sa však medziročný nárast pohyboval až na úrovni 11 %. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, dôvodom miernejšieho zvýšenia bola makroekonomická situácia, ktorá sa podľa neho prejavila minimálnym rastom miezd a zvýšenou mierou nezamestnanosti.

Zdravotné poisťovne vykázali za uplynulý rok predpis poistného v úhrnnej výške 3,476 mld. eur, čo oproti roku 2008 predstavuje nárast o 6,4 %. V prípade Spoločnej zdravotnej poisťovne dosiahol medziročný rast 0,7 %, v ďalších poisťovniach sa pohyboval v rozpätí približne 6 až 15 %. Úspešnosť výberu poistného sa tak vlani dostala na 95,2 %, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom pokles o 2,3 percentuálneho bodu. Znížená úspešnosť bola v každej poisťovni, pričom sa pohybovala od 0,8 do 4,5 percentuálneho bodu.

SITA
Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Platitelia poistného uhradili vlani 3,3 mld. eur - ZDRAVIE.sk