Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sadzba za poistencov štátu asi ostane 4,78 %

BRATISLAVA 14. septembra (CME.sk z WEBNOVIN) - Štát bude za svojich poistencov pravdepodobne na budúci rok platiť 4,78 % z priemernej mzdy spred dvoch rokov. Rovnaká sadzba je aj v súčasnosti. Vyplýva to z nového znenia novely zákona o zdravotnom poistení. "Pre rok 2011 je sadzba poistného pre štát 4,78 % z vymeriavacieho základu," uvádza sa v návrhu.

Sadzba poistného sa teda oproti súčasnému stavu nemení, počítať sa však bude z inej hodnoty, takže platby štátu sa meniť budú. Celkovo by mal v nasledujúcom roku za svojich poistencov platiť približne o jedno euro viac ako v súčasnosti. Kým po novom by to malo byť 35,58 eura, aktuálne je to 34,56 eura.

Zdravotníci pritom vládu aj parlament žiadali, aby sadzba poistného na rok 2011 bola minimálne 5 % z vymeriavacieho základu za ekonomicky neaktívnych poistencov. V opačnom prípade sa obávali ohrozenia dostupnosti a kvality zdravotnej starostlivosti.

Sadzba 5 % pritom bola za predchádzajúcej vlády realitou iba krátke obdobie, a to prvé štyri mesiace roku 2007. Následne sa však znížila na 4 %, takže priemerne štát za celý rok platil za svojich poistencov 4,33 %. Následne v roku 2008 sa sadzba dostala na 4,5 % a v roku 2009 na 4,9 %. Aktuálne je sadzba 4,78 %.

SITA
Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sadzba za poistencov štátu asi ostane 4,78 % - ZDRAVIE.sk