Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Päť zdravotníckych odborov od septembra skončí

BRATISLAVA 6. apríla (CME.sk z WEBNOVIN) - Od septembra už stredné školy neotvoria prvé ročníky pre zdravotnícke odbory zubný technik, diplomovaná dentálna hygienička, diplomovaný zubný technik, diplomovaný zdravotnícky záchranár a diplomovaný medicínsko-technický laborant.

Rezort zdravotníctva požiadal ministerstvo školstva o ich vyradenie zo sústavy odborov vzdelávania. Keďže ide o študijné odbory, ktoré patria pod zdravotníctvo, minister Eugen Jurzyca musí takejto žiadosti vyhovieť.

Ministerstvo školstva, tak ako deklarovalo v programovom vyhlásení vlády, pripravuje zjednodušenie sústavy odborov vzdelávania stredných odborných škôl s účinnosťou od 1. septembra 2012. Podkladom k tomuto kroku bude Analýza sústavy odborov vzdelávania stredných odborných škôl. V súčasnosti ju pripravujú v spolupráci so zástupcami Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Slovenskej živnostenskej komory, Slovenskej lesníckej komory, Slovenskej banskej komory, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republikovej únie zamestnávateľov, samosprávnych krajov a Odborového zväzu pracovníkov školstva na Slovensku.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Päť zdravotníckych odborov od septembra skončí - ZDRAVIE.sk