Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Revolučný spôsob liečby MRSA prostredníctvom nanotechnológií

BRATISLAVA 13. apríla (WBN/PR) - Výskumní pracovníci spoločnosti IBM (NYSE: IBM) a Inštitútu genetického inžinierstva a nanotechnológií objavili prelomový typ nano-liečby. Nové druhy polymérov dokážu fyzicky objaviť a ničiť baktérie rezistentné voči antibiotikám, a liečiť tak ochorenia spôsobené kmeňom zlatého stafylokoka známeho ako MRSA (methicilin-rezistentný Staphylococcus aureus).

Pri objave veci využili princípy používané vo výrobe polovodičov. Tieto nano-štruktúry sú fyzicky priťahované infikovanými buknami ako magnet. To im umožňuje selektívne likvidovať ťažko liečiteľné baktérie bez toho, aby došlo k poškodeniu zdravých buniek. Takisto zabraňujú, aby sa u baktérií vyvinula rezistencia voči liekom. Nový liek dokáže prelomiť bunkovú stenu baktérie a membránu, čo je celkom odlišný spôsob útoku na baktérie, ako ponúkajú tradičné antibiotiká.

MRSA patrí k nebezpečným baktériám. Nachádza sa bežne na pokožke a ľahko s ňou možete prísť do styku na miestach, kde dochádza k priamemu kontaktu ľudí, napríklad v školách alebo nemocniciach. V roku 2005 MRSA spôsobila v Spojených štátoch takmer 95 000 závažných infekcií a 19 000 úmrtí.

Viac informácií a ilustračné materiály získate na stránke http://www-03.ibm.com/press/us/en/presskit/34101.wss

Viac informácií o aktivitách IBM v oblasti zdravotníctva nájdete na stránke ibm.com/smarterplanet/healthcare (US) alebo ibm.com/research (US).

100 rokov IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a v roku 2011 oslavuje svoje sté narodeniny.

16. júna 1911 bola založená spoločnosť Computing-Tabulating-Recording Company (C-T-R) so sídlom v New Yorku, ktorá zamestnávala 1300 zamestnancov. Jej prvým predsedom predstavenstva sa stal George Fairchild. V roku 1924 sa spoločnosť C-T-R premenovala na International Business Machines Corporation (IBM) a pod týmto názvom aj dnes poskytuje svoje produkty, riešenia a služby klientom na celom svete. IBM pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Revolučný spôsob liečby MRSA prostredníctvom nanotechnológií - ZDRAVIE.sk