zavadzanie tamponu--- preco??

Príspevok v téme: zavadzanie tamponu--- preco??
Eunika124

Ahojte......Mam taky mensi problem so zavadzanim tamponu, neviem ci sa vam to niekomu stava,ale ked uz je vo vnutri tak vzdy sa to tam niekde zasekne. Citala som vela krat navod, ze ked na nieco narazim mam zmenit smer, ale ono to proste nejde dalej, ako keby som tam uz koncila. Nevie mi niekto poradit, ze v com robim mozno chybu,alebo niekomu sa to tiez stavalo a potom prisiel na to preco.Lebo ja si uz proste domyslam, ze som vadna a ze som dam dole kratka a ze nebudem moct mat sex a uplne az chore predstavy mam.....prosim poradte mi ...dakujem

Denz

Prvýkrát nejde nič samo, všetko je potreba sa naučiť. A rovnaké je to s tampónmi. Ale nemaj obavy – ďalej nájdeš pokyny, ktoré ťa krok za krokom povedú tak, aby bol tvoj prvý pokus čo najľahší.
Na prvé zavedenie tampónu sú najvhodnejšie prvé dva dni menštruácie, kedy býva intenzita menštruácie väčšia, a tampón preto ľahšie vkĺzne dovnútra. Keď skúšaš tampóny prvý raz, možno si trochu nervózna. To je celkom normálne! Ale keď si nervózna, tvoje svaly sú napäté. Pre uvoľnenie sa niekoľkokrát zhlboka nadýchni. Až budeš uvoľnená, tampón pôjde zaviesť naozaj ľahko.