Asi musim mat dieta! :-(

Príspevok v téme: Asi musim mat dieta! :-(
musimbytmama

Je mi vseliak :-(
Presne ako hovori nazov temy- asi musim mat dieta!
Absolvovala som krvne testy na endometriozu a bohuzial, sestricka mi oznamila, ze sa musim dostavit na dalsi pohovor s lekarom. Presne viem, co to teda znamena. Laparoskopia, liecba a snaha o dieta. A to je ten problem! Mam 27 rokov, mam skveleho partnera, zamestnanie, ale i studium. Doplnam si studium tretieho stupna. S priatelom sme takmer rok, ale pozname sa dlho- roky sme boli najlepsi priatelia. Pytate sa kde je teda problem? Problem je v tom, ze ja sa na to vsetko necitim. Nechcem sa vydavat lebo musim, nechcem mat dieta lebo musim. Ja to vsetko raz chcem, ale asi nie teraz! Bojim sa ako zareaguje na to jeho rodina, kedze donedavna mal dlhy vztah, potom som prisla ja a po roku so mnou uz zacne riesit take vazne veci. Lubime sa a priatel sam navrhol, ze ak to bude treba, dietatko po liecbe skusime a aj sa vezmeme. Postavil sa k tomu krasne a hrdinsky. Ae aj tak sa bojim, aby nam to vydrzalo, ked teraz musime predbehnut nase spolocne plany a vsetko bude nie preto, lebo chceme ale preto, lebo musime. Tiez by som chcela dokoncit este studium a potom riesit toto. Ale choroba predbehla vsetko moje plany buducnosti a presunula ich na pritomnost. Som z toho dost na nervy a bojim sa toho. Bojim sa, ci sa dietatko podari, kde budeme byvat, z coho budeme zit a co dalej?

datelinka

aha, musimbytmama, prepac, ja som si myslela, ze potrebujes poradit. ale ty presne vies co musis urobit, tak ako pises. takze tema je pre teba a pre vsetkych citatelov vlastne vyriesena ...

musimbytmama

Renca, asi to nie je blbost!
S lekarom som este nehovorila, na to mam este len termin stretnutia! Ale endometrioza sa bohuzial takto lieci a riesi. U nas, aj v Cechach.

musimbytmama

Ale ja dieta nevnimam ako liecbu! Keby som o dieta nemala zaujem, tak kaslem na to. Ja nemam silne bolesti, aby som tom musela riesit. Ale dieta raz chcem a preto urobim vsetko preto, aby sa to podarilo. Akurat som teraz v zmatku preto, lebo som ho planovala robit az za nejake dva roky. Podmienky tak isto nie su problem. Teraz zijeme spolu v prenajme a aj tak sme uvazovali po skole o spolocnej buducnosti a ak by sa nic nezmenilo, lebo stat sa moze cokolvek, vzali by sme si pozicku a kupili si potom byt a vzali sa a mali babo. Ja som proste zaskocena, ze to budem musiet poriesit uz asi teraz. Myslela som, ze na vsetko mam este dva roky. A lekarom doverujem. Ja neriskujem. Dieta raz chcem a radsej ho budem vychovavat sama, ako byt bez neho. Len som proste zaskocena, ze to bude asi skor, ako som chcela. Nebranim sa tomu, len mam zmatok a bojim sa.

renča

tak to je teda ozaj riadna hlúposť, ak ti lekár navrhne takúto liečbu, tak ju odmietni a porad sa aj s iným lekárom, ten možno ti navrhne nejaké pre teba prijateľnejšie liečenie

emira

Ked dieta nechces, nemaj ho. Mat dieta ako "liecbu" je viac ako cudne. Pe dieta treba mat podmienky a hlavne ho chciet. Nikde nie je napisane, ze budes neplodna, ver mi. Ta "liecba" slovenskych lekarov niekedy zastavuje rozum. Rozumnejsie bude pockat, aby si po roku vztahu nahodou neskoncila s dietatom sama.

svadba2010

mas super priatela, bud rada.. a preco beries dieta ako nieco zle?pri nom nemozes studovat? moja, dokym otehotnies, vynosis, prejde dalsi rok.. ak mas nejake problemy, bude problem asi aj otehotniet,takze si nemysli, ze babo bude o mesiac.. ;) ja po babu tuzim, som nan pripravena, u nas zase drahy nechce.. ze je skoro.. ale ja by som chcela aj dnes.. :)