Cim dalej hlupejsia...

Príspevok v téme: Cim dalej hlupejsia...
el567

Zacnem tym, ze vzdy som bola dobrou ziackou,nikdy som nemala problemy.Teraz som v poslednom rocniku na VS a cele studium prebehlo hladko..Mam vsak vazny problem,neviem ako to opisat, ale mam pocit,ze som cim dalej hlupejsia..Kadzodenne sa stretavam so situaciami,ze zacujem nejake cuzdie slovo, alebo tematiku ktorej nerozumiem, hned vsetko musim ist hladat na net a uistit sa,ze viem, co dana skutocnost znamena..Neviem ci mi rozumiete, ale mam stale take vnutorne presvedcenie o svojej neschopnosti,jednoducho mi niekedy pride,ze nic neviem..ani zakladne veci...je pravdou ze mam dost nizke sebavedomie, neviem, ci to s tym nejako suvisi, ale kazdopadne som neni ani tvorivy typ cloveka...pisem teraz DP a vzdy sa len zamyslam nad tym, aki su ostatni mudri a kreativni, ze moje napady su na nic, ze by som chcela byt ako oni...Prosim poradte ako sa da zvysit kreativita a doba zapamatania si aspon tych relevantnych informacii..za nazory a prispevky vopred dakujem

el567

Ele tak ja ti uplne rozumiem...mne ten prehlad chyba tiez, presne si to vystihla..moj priatel nema vysku, ale tiez sa rozumie do takmer vsetkych oblasti..tiez by som sa chcela zdokonalit a mat sirsi rozhlad, ale fakt neviem ako a cim zacat..priatel mi navrhol, nech si kupim napr. encyklopediu dejin a tak zacat...no uf je to smutne, ze tych 5 rokov nam skor vzalo ako dalo..pekny den

alzbee

Ale inak to mas pravdu, ze na strednej som sa citila aj ja ovela mudrejsia...tam som bola zvyknuta ucit sa pravidelne, pretoze sme mavali kopec pisomiek. A ked som zmaturovala, som totalne vypla mozog a snazila sa ho zapnut, az ked prislo prve skuskove. A to blo fakt hrozne naraz sa tolko veci ucit. A tak je to proste doteraz-cez semester clovek toho nejak extra vela nerobi a potom cez skuskove si to vsetko natlacim do hlavy a po skuske to hned z hlavy vypustim...

ele

Ja som tiez skoncila vysoku skolu, no mam pocit ze mi chyba vseobecny prehlad, historia, zemepis, proste z kazdeho rozku trosku. Moj manzel je v tomto neuveritelny, proste on vie rozpravat a zabrdnut sa do kazdej temy a k veci. A najhorsie je ze ani neviem ako sa mam zdokonalit v tomto smere :(

sokratica

No ja mam uplne taky isty pocit, som 5 rokov po vyske a mam pocit, ze nic neviem a ze som zabudla este aj to, co som vedela. Z vysokej si toho vela nepamatam a naozaj si myslim, ze ked som maturovala, tak som mala vacsi prehlad ako teraz. tiez ma strasne stve ked sa ludia o niecom rozpravaju a ja nemam sajnu ked nerozumiem nejakemu slovu no a co ma este viac napali resp. mrzi je, ze moja o 3 roky mladsia sestra vie skoro vsetko, to naozaj neprehanam, ma nauveritelny prehlad, ale ona bola vzdy taka a teraz studuje pravo, takze ma na to hlavu. no som si normalne dala zavazok, ze si kazdy den na wikipedii precitam nejaky zaujimavy clanok, nech sa mi rozsiri obzor:-) miesto nezmyselneho surfovania na nete.

el567

Dakujem za vase nazory, mozno som ozaj moc kriticka,ale rozculuje ma kolko veci neviem...a to su niekedy take veci, co by som mala ovladat:(
A inak alzbee tento isty pocit, ze na vyske sme blbsi nemas iba ty, ale aj ja so spoluziackami...pride nam ta skola ako strata casu, cely rok nic nerobime, potom cez skuskove trochu precvicime zavity, ale inak nic...ked sme vysli zo strednych, prisli sme si vsetky mudrejsie aj praktickejsie..no bohuzial

datelinka

aj Sokrates si v istom stadiu svojho zivota sebakriticky povedal - viem, ze nic neviem.
si na dobrej ceste, pretoze ides za poznanim, ak nevies, hladas a vzdelavas sa. pokracuj tou cestou nevedomosti, prave tou sa nechas poucit.
iba ten, kto nepozna rozsah poznania si povie, ze vsetko vie a vsetko videl. :-)