Krivy nos, nosna prepazka

Príspevok v téme: Krivy nos, nosna prepazka
James

prosim vas o rady .. ti ktori mate skusenosti .. rozmyslam o operacii nosa .. viac menej kvoli zdravotnym dovodom .. lebo uz dlho ma to trapy no nie zeby sa s tym nedalo zit .. tak ci tak .. trebalo by mi napravit nosnu prepazku a pravdepodobne aj celu kost .. aspon s mojho usudenia si myslim .. operacie sa nebojim velmi .. ale na moje pocudovanie som pocul .. ze nosna prepazka .. alebo kost teraz neviem .. ale proste ze vacsine ak nie az skoro kazdemu sa mu to po istej dobe posunie SPAT !! ... ako to je mozne alebo kvoli comu ?? .. viem ze prepazka ma tzv ( pamet ) .. ale aj napriek tomu ze nos je rovny .. resp. bude rovny .. sa prepazka spat moze vychylit ?? aj ked uz nema preco .. lebo nic na nu narobi natlak .. fakt padlo by mi par rad ludia .. budem len rad :) .. lebo to je jedine co ma trapy .. sorry za pravopis ak nahodou :) .. diki
------------------------
Plastická operácia nosa - rinoplastika www.zdravie.sk

James

jooj chuuda :( no hej najhorsie je to ze clovek ma trvalo oslabenu imunitu a stale je chory .. ja tiez to iste co pises .. aj hlieny mi stale stekaju do hrdla ... ale fakt ustavicne .. uz som si zvykol .. ako pisem chory som vzdy .. hrdlo ma bolieva .. hlavne rano ako vstanem .. uz si jeden cas mysleli ze nieco s mandlami . uz som chcel ist aj vyberat mandle .. ale krcne .. nie nosne .. ale nakoniec vsetko ale vsetko padlo na ten nos .. vsetko mam asi len kvoli tomu .. alergik obcas som .. ale len na prach .. ale to len obcas .. a asi tazko by som ju mal cele rocne obdobie .. a tiez sa mi obcas zda ze mi dolieha na usi .. ale to len ked som fakt ze nachladeny .. inac aspon to nie .. dufam .. no ja to mam trocha lepsie operaciu mozem mat uz doraz .. len problem je to ze sa bojim ze sa mi to vrati .. predsa kazda operacia je OPERACIA .. a ked uz tak poriadne no nie ? ne ze sa o 2 roky vrati moj terajsi stav .. no ja neviem co by som na tvojom meiste robil .. pocul som ze na prepazku sa pre vazne problemy moze aj pred 18 operovat .. ale veis to riziko co som pisal .. a doktorovy to je ejdno tak povie ze to nieje take strasne .. ako povedal mne .. ale ked uz aj sluch .. tak to neije sranda ... :( .. neviem no .. tri roky cakat je dost :(

zuzic

james tak pri tych poslednych vetach zas jak keby som pocula toho doktora:)) 15 mam...tieto problemy mam tri styri roky, riesit som to zacala minuly rok ked som sa zacinala dusievat...uz mi moc stekali hlieny...mi vyberali nosnu mandlu, potom este nejaku operaciu nieco zmensovali tiez ohladom tej mandle...alergia ziadna...zijem asi tak ze na kvapkach, ked chytim zas zapal dutin idem nosnemu doktorovi, potom chvilu pokoj potom o mesiac zas zapal zas doktor...taky kolotoc:( vies ma to dost trapi, uz si ani nepametam co je to dychat nosom potom mavam casto aj zapalene hrdlo ked dycham v zime stale ustami, nevladzem dobre dychat na telesnej...atd. momentalne mi to sadlo na usi, horsie pocujem velmi sa bojim lebo ze nemam cuch som si zvykla ale ze mi horsi sluch to ma trapi velmi. takze pred troma tyzdnami som dobrala atb, a po vianociach budem muset ist zas krcnemu...toto budem robit asi cely zivot:( ked mi zatekaju hlieny tiez je to sranda...tebe zatekavaju hlieny do hrdla?

James

zuzic .. akoby som cital o sebe .. presne tie iste priznaky presne presne .. ja to mam tiez pravdepodobne od malicka .. ale az v neskorsom veku sa to zhorsilo viac .. a kolko mas teraz rokov ?? .. no do 18 by sa neodporucalo operovat .. lebo ze clovek je stale vo vyvine .. a nos sa moze opat vratit na povodne miesto .. svinstvo !!

zuzic

no ibaze mne to uz nie je smiesne:)) stale viac a viac strasna bolest nosa, a ak si nedam tak ma boli hlava a zapchaju sa dutiny a dalsie atb..nemozem dychat ak si nedam kvapky v noci sa budim ze sa dusim. stale fucim najhorsie ze nikto mi nevie prist na to co mi je iba jeden doktor hovoril ze je kriva ale iba trochu a hovoril ze nechce aby som ju do 18 riesila, ze dalsia zbytocna narkoza to neodporucuje....ibaze ja uz neviem ako to mam riesit, asi mi to sadlo na sluch tie stale nadchy:( inac ja to nemam urazove ale od narodenia ze rastla rychlejse ako samotny nos...takze asi tak:)

James

Arial .. pochybujem o tom .. podla mna to je normalne .. s tym prepazka nema asi nic spolocne .. mozno sa mylim .. ale osobne pochybujem .. ked sa bojis o prepazku tak chod na krcne .. alebo len pouzi zrkadlo a sa pozri ci nieje kriva .. vacsinou to je na oko viditelne :)

james

zuzic .. no ja to iste .. cim dalej to menej pomaha ako vsetky lieky tak aj to .... nie skor je to fakt ako droga .. stale potrebujes viac :D ale tak zrejme vies ako to je .. ked nemozes dychat ..:/ ja 18 budem o chvilku mat .. takze uz len staci moje rozhodnutie

Arial

Môže sa prejavovať kriva nosna prepažka aj tak, že ak spím na boku sa mi upchá ta dierka na ktorej strane ležim a keď sa otočim na druhý bok tak sa mi zase upchá ta druha nosna dierka. Je to prejav krivej prepažky?

zuzic

nedavaj si stale muconasal plus...mne uz nestaci ani davka osem vstrekov do jednej dierky dva krat za den:( tiez mam celorocne tieto problemy, mam zevraj krivu prepazku ale len trochu...no nemam 18 takze mi to nechcu spravit...

James

a co s nim mal ?? mal niekedy uraz ?? alebo to mal od malicka ?? tak musi byt stastny potom .. sposobuje mi to problemy a dost .. ci je jar .. leto .. jesen zima .. je to uplne jedno .. ci som chory alebo nie .. vkuse sa mi denne aspon dva krat upcha nos .. a to poriadne ani nevysmrkas .. jedine co mi pomaha je muconasal plus :D .. tak ja neviem zalezi asi aj od chirurga .. a asi aj od toho ze ludia stale neico hladaju s cim su nespokojni .. a 100 % nebudu nikdy nic ani po operacii

mellasa

kamarat si dal urobit nos pred 10timi rokmi, lebo sa mu zle dychalo. A teraz je velmi spokojny, celkovo sa lepšie citi. Ak to vnimas, že ti to sposobuje problemy s dychaním, tak nemáš, čo rozmýšľať. Najlepšie je isť v februar-marec, ked už prehrmia chrípky a este je chladno. lepšie sa to hojí ako v teple.