Ako na angličtinu

Príspevok v téme: Ako na angličtinu
miamala

Ahoj
Veľmi by som sa chcela konečne naučiť po anglicky. Slovíčka sa bez problémov viem naučiť ale neviem stále dať dokopy vetu. Tak aj známky v škole som vždy nejak vylepšovala písomkami zo slovíčok. Ak máte nejaké rady ako sa dobre učilo Vám tak budem rada. Viem že najlepšie je vycestovať ale takú možnosť bohužiaľ nemám.

waterka

mne najviac pomohli anglicke pesnicky... v skole nas naucili nabiflovat sa slovicka, teoriu ako funguje gramatika a pod, ale plynulo povedat som vedela len zakladne veci... robila som to ale tak, ze doma som si nasla na internete vzdy slova k pesnicke, ktora sa mi pacila, a spievala som si ju jak diva =) lebo ma hudba velmi bavi... potom som si s pomocou slovnika prelozila text do slovenciny, hoci velakrat mi vety nedavali vyznam, ale snazila som sa domysliet... a potom som si na nete nasla slovensky preklad toho textu a pozrela sa, kde som urobila chyby alebo co som nepochopila spravne a tak... tym ze sa mi tie pesnicky pacili a stale som si ich spievala, naucila som sa nove slovicka, nove vyrazy, slovne spojenia a pod... je to naozaj velmi uzitocne a aj zabavne =)

miamala

To zas ma to tak netrápi mám aj vačšie problémy. Ale chcem sa stále vzdelávať. Chodím aj na iné kurzy ktoré potrebujem k práci a vždy to v pohode zvládnem. Tak je to taký nedosiahnutý cieľ. Stále s tým začínam, snažím sa už aj dosť prachov som do toho dala a nič.

zuzic

no vidis aspon zvieratka tam mas:) ja moc kamaratov nemam takze nema kto provokovat:) ale teraz naozaj netrap sa uz tym...ja som sa tiez takym trapila kym neprisli vecsie problemy...:( teraz by som uz na to kaslala....

miamala

Aj ja si to myslím. Ale je mi to ľúto ked kamaráti hovoria že idú na víkend napr. do Paríža alebo Londýna a ja môžem ísť akurát tak do Bojníc do ZOO.

zuzic

vies ale ja mam taky pocit ze ked na to nemas vohy nikdy sa to nenaucis az tak aby si sa dohovorila v zahranici:( vies preto si to myslim lebo my sme v rodine vsetky deti logicke typy, brat o je na vyske sa snazi uz vela rokov tak ako ty a nikdy sa mu to nepodarilo. akoze trochu sa zlepsil to hej ale tak aby sa bez problemov dohovoril to nie. ja by som sa tiez vedela ibat ak dohovorit ze by som hovorila v inych casoch, neurcitkoch a tak hatalacky:)

miamala

To hej ale chcela by som isť sama na dovolenku do zahraničia takto vždy musím niekoho prosiť aby išiel so mnou lebo sa nedohovorím a potom sa musím prispôsobovať. Fakt by som sa ju chcela naučiť.

sun0808

mne citanie knih velmi nepomohlo(obmiena sa tam 1..2,3 casy).snaz sa to co povies,alebo si pomyslis hned prehodit do aj...ked som nevedela,zaznacila som si vetu a potom som k nej vratila(mala som napisanu vetu v slovencine,aj...ale aj doslovne ,taku skomoleninu:)

zuzic

no tak ja aj tych par novych slovicok co sa za den naucim o mesiaci vzdy zabudnem:) ak to nie su tie zakladne:) ale netrap sa ved si dobra zas v inych veciach:)