Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Da sa naucit doma,uplne super po anglicky?

Príspevok v téme: Da sa naucit doma,uplne super po anglicky?
MajushinQaaa

Takze,chcem sa stat letuskou,ale zakladnou podmienkou,je vynikajuce vediet hovorit aj pisat po anglicky,od teraz sa chcem tomu riadne venovat,pretoze som druhacka na skole s odborom casnicka,anglictinu mame 3krat tyzdenne ale nic moc to je,aj ta uroven,preto som sa rozhodla,ze sa budem doma ucit,ale ako?ci ma vyznam ist na kurz platit peniaze za to,alebo radsej doma z knih internetu a podobne:)rozmyslam urcite aj nad jazykovym pobytom a v lete sa chystam na brigadu niekde kedze uz budem mat 18:)prosim dake rady a tipy dakujem:))

nirka

Hej, ale ide o tu kvalitu. Bolo to cez agenturu a mala som skolu kazdy den 6 hodin (vyucba jazyka). Predtym nas testovali, aku mame uroven a potom sme boli zaradeni do danych tried podla toho, ako sme ovladali anglinu. Okrem toho v cene boli icebnice, pomocky, kvalifikovani vyucujuci, celodenna strava, navstevy muzei, zamkov, hradeny bol pobyt v hostitelskej rodine a za priplatok som mala poziadavku, ze budem v rodine jedina Slovenka. Takze bola to "top notch" uroven. Co viem, tak operka sa zdokonali jedine v tom, ako sa povedia plienky:) Ale niektore agentury to maju tak, ze ta rodina ma dievcatu zaplatit aj studium.
MajushinQaaa tuzis byt letuskou a netusis, co to obnasa. Letela si vobec? To je akoby som ja teraz chcela byt poziarnikom. Tiez o tom niec neviem.

lost

nirka - ved samotny pobyt v UK je lacnejsi ako 60000 korun aj v tom minulom a aj v tomto pritomnom case :)

To bolo cez nejaku agenturu ?

neviem, ale nebolo by ten au pair lacnejsi, sice neviem ci sa zaobera takymto niecim..

nirka

Najlepsie a najrychlejsie sa da naucit jedine jazykovym pobytom v zahranici (vlastna skusenost). Pozri si rozne cestovky na nete, ktore pobyty poriadaju. Mna to pred 11timi rokmi vyslo na mesiac 60,000 korun, strasne prachy, ale stalo to za to, chodievala som kazdy rok.
Na druhej strasne nechapem, naco by letuska mala vediet super anglictinu. Lietam casto a jedine, co rozbia je to, ze sa pytaju - chicken or pasta:))))

jjjaa

Ja som chodila aj na kurz, ale pravdupovediac som sa perfektne po anglicky naucila len vdaka tomu, ze som si nad knihy sadla sama z vlastnej vole. Neskor som si anglictinu overila aj v Britanii, kde som sa nestratila, dnes mi uz anglictina vobec nerobi problem, normalne si aj knihu precitam radsej v originale, ako prelozenu do slovenciny. Najdolezitejsie je vsak zacat s cudzimi jazykmi uz odmalicka, potom sa ten jazyk dostane lepsie a rychlejsie, ako sa vravi, do krvi.

MajushinQaaa

a naco sa mam zamerat pri uceni?lebo podla mna najdolezitejsie su ani slovicka,lebo bez tych sa nepohnem tak ja chcem zacat tak,ze si budem prekladat clanky a vypisovat slovka ktore neviem a postupne sa ich budem ucit,, A neviete kolko najlacnejsie by ma vysiel hocjaky jazykovy pobyt,v tej krajine kde sa hovori po anglicky,samozrejme,ze aj najmenej casovo ze napr.len 2tyzdne

lost

Este plati jedno pravidlo - samouka je najlpesi sposob ako sa stat expertom v danej problematike... myslim ze sa to da aplikovat aj na anglictinu, len to bude trosku narocnejsie ako keby tie info do teba niekto nalieval, ale vysledok jednoznacne bude stat za to :)
drzim palce

lost

Nasiel by som si nejakeho anglickeho kamosa/kamosku, a volali by sme si cez skype (pre vyslovnost) a pisali pre spelling..
Ale ten druhy muse vediet po English perfektne, aby ta to nenaucil/a zle..

Anglicky sa da naucit (na velmi slusnej urovni) aj za 2 roky - to ti najlenivejsi, a ak sa intenzivne ucite (2 svedomite hodiny denne) tak aj za 6 mesiacov..
Tj 300 hodin povedzme.

Je to velmi lahky jazyk a hlavne ak je tam ta motivacia, tak to mas ovela lahsie.

Najhlavnejsia je pravidelnost ucenia.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Da sa naucit doma,uplne super po anglicky? - Fórum - ZDRAVIE.sk