Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

jana123

no super,ze si nemerias :)
ved to chapem. aj ja sa stresujem a niekedy by som nemusela,nie je dovod,tiez to pride samo od seba. bol si aj u nejakej lekarky? alebo sa snazis dat sam dokopy?
myslim ze si na dobrej ceste. netreba sa tolko sledovat a ked ide na teba stres treba ho zahnat nejakou cinnostou alebo prijemnymi myslienkami

milan81

tlak si nemeriam :) stresy pridu same z nicoho nic, a pritom to v podstate ani nie je az taka stresujuca praca...

jana123

ja som mala asi 2 dni krasny tep ze 65-70,co som sa az cudovala.Lenze vcera som mala stresy,bola som rano na masazi,co ma dost unavilo, takze cely den som mala tep okolo 90. Az ked som prisla vecer domov,tak som mala 70.
A tlak si este merias? Nestresuj sa!

milan81

ahojte, ja mam teraz zase stresy v praci, takze tep mam vyssi stale. janka, aky vysoky mas? ja mam okolo 90. v noci trochu busenie a hnusne sny. vzdy sa na konci sna zobudim a srdce riadne busi. ale po chvili zaspim, takze asi aj srdce prestane busit :)

jana123

ahojte, ako sa mate? Milan ako?
ja som dnes bola na masazi rano,no a musela som ist do prace..takze je mi divne,strasne sa mi chce spat. Uz ked som sla z masaze,tak som sa citila unavene a ospalo..Dnes som mala zase vyssi tep. myslite,ze to moze byt aj z masaze alebo z unavy? uz som si myslela,ze je to Ok a zase zacinam stresovat.

[zruseny12]

Prajem pekny den RNG.Prave,clovek nevie comu ma verit.Odkedy mam zdr.probl.citam vela o zdravi atd.Ale,niekedy sa stane,ze niekde pis.tak a niekde inak o tom istom.Kym clovek bol zdravi,nikdy ma to nezaujimalo.Teraz citam,lebo keby som to nechala tak, tak dnes by som urcite nebola v takom stave v akom som.Musi sa clovek starat aj sam o seba,a poznam uz aj lekarov ktory sa zaoberaju aj takymi aj takymi liekmi.Ze beru do uvahy aj prirodne veci.Prajem pekny den.

RNG

Mariaa, podobne hlasky som videl casto, to je sucastou systematickeho utoku =konkurencny boj medzi chemickym farmaceutickym priemyslom a vyzivou=doplnkovym a potravinarskym priemyslom.
Na nestastie velka vacsina lekarov je na strane farmaceutiky, to sa ucili v skolach, ktore ovlada farmaceutika.
Mnohi z nich dokonca veria, ze lieky musia mat aj skodlive reakcie, lebo nepoznaju liecive potraviny a ich vytazky, ktore nemaju skodlive ucinky, ked brane v spravnych davkach.

evula x

Milan, pozri si prípravky na -odkaz odstránený- sú prírodné a ich účinok je úplne iný z hľadiska zdravia ako spomínané syntetické vitamínové komplexy. Pomohol by ti Klíčkový olej a Multivitamíny s minerálmi + Lkvb6 pre celkovú harmonizáciu a lepšie vstrebávanie. Mne táto kombinácia veľmi pomohla. Stres dokáže rozhádzať celý organizmus, príznaky ktoré popisuješ môžu signalizovať aj zlú funkciu štítnej žľazy, rozhádzaný hormonálny systém a celkovú nerovnováhu spôsobenú veľkou psychickou záťažou. Rovnako by ti veľmi pomohol nejaký šport a relaxačné dychové cvičenia. Držím palce.

[zruseny12]

Pekny den RNG,ja som to citala v nejakom letaku.Ale,nie som lekarka mozno to su len urcite vitam.a mineraly.Nie vsetky toto mozno sposobuju.To je prave o tom,ze niekde pis.to niekde ono,a potom sa clovek v tom nevyzna.Zelam pekny den.

RNG

Predavkovanie vitaminmi a mineralmi vobec neme tie iste priznaky , nez ich nedostatok.Neviem kto to tvrdi, ale je to hlupost.
Napr, nedostatok mineralov vyvola osteoporozu, tetaniu a stratu imunity.
Prebytok moze zapchat ladviny, ale rozhodne nevyvola osteoporozu ani tetaniu!