omrzliny

Príspevok v téme: omrzliny
koberec

chcel som, sa spitat, chodievame na lyzovacku a brata zo zaciatku strasne studenia prsty na nohach v lyziarkach, ze ma taky pocit ako necitlivych prstov alebo ako by som to povedal, ono to za nejaku dobu prejde, len som chcel vediet ci sa mozu spravit na beznom lyziarskom svahu pri takych teplotach omrzliny alebo mu to nejako ublizit :,)ci len mu organizmus reaguje na chladnejsie pocasie inak. snad sa nepitam uplnu kravinu.-) dakujem

.....

áno, ginko pomáha, ale až po 2-3 mesiacoch používania. Treba si aj robiť striedavú sprchu na nohy (teplá, studená voda). Ja v zime nemôžem byť dlho vonku, po hodine nezohnem palce od skrehnutia. Aj na rukách. Ak ti palce zatiaľ nepuchnú, nemáš ich červené tak je to OK. Ja ich u bohužiaľ mám omrznuté.

delphia

ele krv netuhne v zilach od zimy! zimou sa stahuju cievy a preto je slaby prietok krvi v nich. naopak, teplom sa cievy roztahuju

delphia

ele v zime vonku ak je zima na nohy, je vzdy zla zirkulacia krvi v nich. a ked si dlho vonku v mraze, tak omrznu raz-dva

ele

Je to preto, lebo v zime aj krv ako keby "stuhne" a horsie preteka zilami, v teple sa rozpusti aj krv a je tekutejsia.

ele

Ja to tiez mavam, taky pocit v prstoch, ako keby som v nich nemala cit. To je "iba" zle prekrvenie prstov, keby si sa na ne pozrel, su vtedy uplne biele, necirkuluje v nich krv. Nejedna sa o omrzliny! Pouzivaj Ginko, alebo ine preparaty na zlepsenie prekrvenia organizmu, aj zazvor je dobry.

.....

Aj mne omrzli palce na nohách. V teplých čižmách.... ja mám stále studené nohy, je mi vždy zima. Mám slabšie prekrvenie končatín. V zime mi palce na nohách opuchnú a mám ich červené. A svrbia jaj hovädo.Trvalo to asi 3-4 roky. Teraz to prešlo... nemohla som ich mať v teple. Tiež som si myslela, že omrzliny majú iba bezdomovci..