Otazka pre mamicky co kojili

Príspevok v téme: Otazka pre mamicky co kojili
leanusa

Dobry den,mamicky ,viete mi poradit?Kojim uz 18 mesiacov,z toho pol roka len z jedneho prsnika a jeden mam vacsi nez druhy:(Ked prestanem kojit,napravi sa to?Budu rovnake?A viete mi poradit ako najlepsie prestat kojit,som uz z toho zufala:(Mala tak pri kojeni zaspava a ja nviem co dalej,chcem ist cim skor do prace .. . . Prosim poradte.Dakujem za kazdy prispevok.

valika 23

Kojim uz 17 mesiacov a moje dieta je zdravsie ako ktorekolvek ine deti v blizkom okoli,aj ked je to niekedy nevyhoda,ze nemozem odist od nej na dlhsi cas,ale mlieka mam stale dost a chcela by som prestat,az ked mi bude sama jest.Moja mama kojila brata tri roky,je z nas najzdravsi a ma krasny chrup,aj vdaka materskemu mlieku.

ivasli

Neviem, či som tu správne a nemám čas čítať všetky tieto príspevky. Ale potrebovala by som tiež radu. Kojila som od začiatku až doteraz - malý má 8 mesiacov, ale kojila som vždy s problémamai. Nenasýtil sa a vždy som musela dokrmovať fľaškou. Viem, že je to zlé, a viem, aké chyby som prikojení robíla, ale ešte by som sa chcela vrátiť aspoň ku čiastočnému kojeniu. Pred týždňom sme sa vrátili z nemocnice. Mali sme horúčky a preto som musela malého odstaviť, lebo pri saní z prsníka sa veľmi zapotil. Bol dehydrovaný a bála som sa, aby to jeho stav ešte nezhoršilo, tak sme v nemocnici týždeň papali už prevažne z fľaštičky. Tak teda to je asi koniec kojenia. Tak mi je to ľúto, lebo už sa nechce prisať. Už sa mi aj dosť málo tvorí a on musí dlho ťahať, aby mu začalo tiecť. Neviete mi poradiť, ako ho donútiť, či presvedčiť? Ďakujem. Iva

lujza

Ahojte ja som otehotnela ked som mala 50kg isla som rodit ked sommala 85kg, maly ma teraz rok a vazim 55kg som velmi spoojna , chcela by som pozdravit vsetky mamicky ktore tiez podobne ako ja pribrali a chcem im odkazat aby nestracali nadej a venovali aspon hodinu denne sebe . pa pa Lucia

leanusa

Netreba brať veci tragicky. Ja som kojila 24mesiacov. Z obidvoch prsníkov som kojila 1 rok a potom ďalší rok mi fugoval iba jeden. Malá mi natom zaspávala. Dokonca(dnes sa natom smejem)každé poobede som zaliezla s ňou do postielky, nakojila som ju a tak mi zaspala.A ako som prestala s kojením, neuveriteľné?! Zobrabrala som si ju na kolená a povedala som jej, že od zajtra budeme piť mlieko z pohárika! Žiadne cirkusi okolo toho neboli, hladko sme prešli na pohár. A čo sa môjho prsníka týka..? Ten z ktorého som tak dlho kojila ostal o číslo väčší, vôbec ma to netrápi.Som rada, že som mohla tak dlho kojiť, dnes mám už 10ročnú veľkú dcéru a sme super kamošky.

petulkababy1

Mam 19 mesacnu dcerku a je stale dojcena.V januari ideme s muzom na dovolenku na 4 dni.Potrebovala by som radu ako prestat malu kojit.Ak mi mozte niekto poradit ozvite sa prosim.Dakujem

deniska

rene cau.ja byvam pri Firenzii.20km.odkedy zijes v tal?ja 9rokov.maja mala DENISKA ma14 mesiacou.smojim som 9rokov.talian.robym v obchode s deckymi vecami v Empoli.nic moc.neni to bohvie co.a ti?ja mam 28rokou pochadzam z malaciek.pekny vecer a ozvy sa.pa

rene

Deniska a kde si v taliansku?ake mas velke babatko?napis mi viac o sebe,ja som tiez v taliansku,na sardinii,mam 7mesacne babatko.Kolko mas rokov?

linda30

Baby, ja som tiež začala kašľať na domáce práce.Prestala som sa stresovať dennodenným vyváraním.Buď spravím polievku aspoň na dva dni a druhé potom už len improvizujem,alebo idem jede-dvakrát v týždni obedovať aj s malým von a hotovo.Je to fakt super,lebo nestrávim celé dopoludnie pri sporáku, venujem sa krpcovi, ten je rád , že má niekedy trošku zmenu.Najväčší problém je u nás so žehlením.Koľkokrát tie kopy len prekladám z miesta na miesto, lebo zavadzajú, no niekedy sa naozaj neviem prinútiť pustiť sa do toho.Asi by sme mali upustiť od tip top domácností a naozaj stráviť čas s deťmi.O chvíľu nám "utečú" do škôlky, potom do školy a čo si ich naučíme teraz, čo do nich vložíme, to sa nám určite raz vráti.pa pa

deniska

Linda30.prajem pekne ranko.ja mam ten isty problem.ja pri tejto vahe som nevladna a schopna royt v domacnosti.este nastastie mam muza co mi velmi pomaha.Neviem co by som robyla bez neho.mala teraz chce pri sebe mna,lebo inac nespi.tak sem tam spinkam snou v jej izbe.lenze ked som pri nej ja neviem spat.ja som na kraji a mala spinka rostiahnuta.tak ked rano vstanem do prace tak by som najradsej isla do postele.aj ked mam robotu v obchode z ded.oblecenim,ale tym ze neni pohyb som este viac unavena.moj denni kolobeh;rano o7.00 vstaneme a naranajkujeme sa muz odyde do prace na 8smu,ja zatial trochu upracem apripravym ranajky malej a 8.30ju zobudim trochu sa pomaznulkujeme oblecem ju dam jej jest a odveziem ju do jasli na9.30 do13.30.ja som vrobote do13.00 a pred tim nez idem pre malu sa niekde richlo najem.muz pride o15.00 sprace a ja idem do prace na16.00 do20.00.pridem 20.30 domov spravyt veceru akym sa najeme tak je21.45.kym sa dostanem do postele je aj23.00.a kazdy den je tento kolobeh.len nedelu mam volnu.tak jak sa da nestresovat???????????pekny den ti prajem.papapa

jejke

Akosi sa ta tema dojcenie zvrtla na priberanie pocas tehotenstva a chudnutie po nom... ja som tiez cela spotena z pobehovania za detmi, aj teraz ked pisem rozmyslam ako mi ubieha a cas a co zas nestihnem, ale je potrebne zrelaxovat a to nie len vecer ked deti spinkaju, takto mi ubehne cela ta materska a ja si ju ani poriadne neuzijem, stale len krmit a prezliekat a ucit na nocnik a prechadzka, nakup cestou zo skolky....deti vyrastu a ja sa obzriem spat, verim ze si budem moct povedat takto som to predsa chcela, deti boli planovane, chcela som kojit co najdlhsie, tak sa to zadarilo a nemali nedostatok co sa starostlivosti tyka, verim ze sa im venujem dost, niekedy kaslem na domace prace, len aby boli vonku co najdlhsie a potom takto panikarim ako dnes...utekam zehlit, mam tam asi styri varky....este dobre ze mi mladsia zaspi s tou flasou, to kojenie fakt islo riadne aj do casu....