Otazka pre mamicky co kojili

Príspevok v téme: Otazka pre mamicky co kojili
leanusa

Dobry den,mamicky ,viete mi poradit?Kojim uz 18 mesiacov,z toho pol roka len z jedneho prsnika a jeden mam vacsi nez druhy:(Ked prestanem kojit,napravi sa to?Budu rovnake?A viete mi poradit ako najlepsie prestat kojit,som uz z toho zufala:(Mala tak pri kojeni zaspava a ja nviem co dalej,chcem ist cim skor do prace .. . . Prosim poradte.Dakujem za kazdy prispevok.

linda30

Leanusa:Ahojky, v noci nie,ale sem-tam ráno ,alebo poobede,pýta ale stále rovnako.Niekedy sa nedá odbiť,inokedy sa nechá prehovoriť a odchádza naprázdno..asi podľa nálady.Pre nás je dôležité, že spí celú noc a dokonca dobrovoľne vo svojej postieľke,takto ma neunavuje to jedno denné kojenie.Ktovie, kedy to prestane úplne...pred nástupom do škôlky, alebo školy?:))

linda30

Leanusa:Ahoj,úplne nie.V noci nedávam vôbec a odvtedy spáva bez jediného zobudenia od 21h-do 7-8 rána,čo je fakt úžasné.Cez deň mu dám,keď poobede vstane-to je všetko.Minule som to porušila a dala som mu aj ráno,ale to len výnimočne a viac to nerobím,lebo potom chodil celý deň a vypytoval a nariekal.Inak je to ok.Ešte sa zbaviť plienok a máme doma hotového chlapa..ha ha

leanusa

Linda:ahoj,dlho som nebola na nete,dari sa celkom dobre,ale kojim v noci len raz.Bolo vela vela placu ale je to uz lepsie.
Ty si uz prestala kojit uplne?

linda30

Zlatko, povedz svokre,nech kojí teda dve noci ona,keď je taká múdra.Alebo nech ju ona popestuje.Mne keď takto strašne najprv revával, vzala som si paplón a utekala do izby k staršiemu synovi a o krpca sa musel postarať tatík.Keď ma nevidel, za chvíľu sa učučkal a zaspal,jasnačka, že sa ešte prebral a aj nariekal.Nebude to ale trvať večne.Vravím ti, že odkedy v noci vôbec nekojím,normálne prespí celú noc.Nesmieš kojiť ani navečer a skoro ráno,lebo to sa im zdá ako v noci a potom budú otravovať.Dnes sme boli na návšteve kde bolo veľa ľudí,malý bol už nervózny a umrnčaný,tak som ho tam nakojila a o dve hodiny ešte raz,okamžite keď sme prišli domov zasa pýtal!Tak vidíš,už v podstate nekojíme,trošku mu povolíš a ono by sa to zasa vrátilo veľmi rýchlo do starých koľají.Stále by na mne visel a hádzal sa o zem,stačí jedeň deň porušiť ten režim.To znamená,že sme stále neni vo fáze úplného odučenia,ale len akceptuje,že sa mu dáva menej často.Ono je to také nemilosrdné,keď ho stále musíš odmietať a pozerať ako si nevie rady a je z toho nešťastý,ale veď ich nemôžeme kojiť ozaj donekonečna!Ja sa už nemám odvahu doma ani vyzliecť,som úplne vycucaná...nemám chuť si pozerať ani plavky ...čo dám do nich?

leanusa

Linda:Ahoj,no ja som tiez v koncoch . . .ale s nervami,cez den nekojim ale v noci ano.Skusala som 3 noci-revala ako besna,tak som to zas vzdala,po tom co mi vletela do izby svokra,ze co to robim s malu,ze co som to za matku,ze ju nehavam revat. . .
Ako sa to tebe vlastne podarilo?Ja stale skusam tie leukoplasty,ona povie bo a hned zacne revat,ale cez den nedam,no v noci ano.Neviem ci mam este cakat,kym ju to samu neprejde alebo neviem uz co mam vyskusat.Uz ma to naozaj nebavi,cely prsnik ma po noci boli.

linda30

Leanusa:ako sa darí?dlho si sa neozvala...my sme dnes prespali noc bez jediného mrnknutia vo vlastnej postieľke.S mužom sme sa budili,že či vôbec dýcha,ale monitor blikal,tak sme boli spokojní.Kojenie je v koncoch .vôbec si to nepýta,len keď ma vidí vyzlečenú,ukazuje na ne a volá kojky.Keď sa spýtam, či chce,povie nie bo.Dávam mu raz za 24 hodín poobede,keď sa zobudí.Vtedy sa ešte potúlime v posteli a ešte drieme s prsom,ale večer som začala variť kakao z normálneho krabicového mlieka a vypije 2 dcl.Najprv len koštoval ,ale teraz si ho pýta aj sám.

linda30

Leanusa:Co toľko váhaš?Keď vydrží bez toho cez deň a pochopí,že ani v noci už nedostane,nebude sa ti toľko budiť.Chce to len hlúpe tri -štyri dni vydržať.Ja som včera volala malého keď strašne reval,že nech ide ku mne dám mu cucnúť a on,že né né bó.Normálne nechcel ,akože vždycky tvrdíš ,že tam máš bó, tak ,čo ma voláš..Smiali sme sa všetci a najmä ja, lebo viem ako som sa oslobodila.Keď zaspáva,tak má ale stále potrebu držať ma za ne a hrať sa,ale to mi tak nevadí ako keď mi sťahoval stále tričko.

leanusa

Simka:Uz je zdrava,dnes sme boli na kontrole.Cez den nekojim,ale v noci aj 5 x.Co mam robit?Pockat,kym ju to samu neprejde alebo pritvrdit?myslim tym nechat ju revat