Otazka pre mamicky co kojili

Príspevok v téme: Otazka pre mamicky co kojili
leanusa

Dobry den,mamicky ,viete mi poradit?Kojim uz 18 mesiacov,z toho pol roka len z jedneho prsnika a jeden mam vacsi nez druhy:(Ked prestanem kojit,napravi sa to?Budu rovnake?A viete mi poradit ako najlepsie prestat kojit,som uz z toho zufala:(Mala tak pri kojeni zaspava a ja nviem co dalej,chcem ist cim skor do prace .. . . Prosim poradte.Dakujem za kazdy prispevok.

leanusa

Linda:No ja uz mam v noci da sa povedat,ze pokoj.Budi sa len raz,aj to len kazdu druhu noc,ale horsie je to cez den.Tebe sa v noci casto budi na kojenie alebo tiez len raz?

linda30

leanusa:ako rýchlo prišlo,tak aj odišlo.Sme ok.Včera sme sa skoro vôbec nekojili.Porušila som to až večer,lebo už nemohol vydržať.Nemám srdce robiť to až tak nasilu.Celý deň pekne vydržal, keď som povedala,že teraz nie,len sa fiškálsky usmial,aspoň si ich pohladkal a povedal BO-ešte si pamätal odminula tie leukoplasty.Večer už bol nervózny a keď som povedala, čo ti je, čo by si chcel ,vyskočil ako rybka-a že kojky mňam.Tak sa potešil, že som povedala, no dobre dáme.Normálne keby vedel rozprávať ,tak povie,mami díky-svietilo mu to v očiach.Zato dnes si vynahradil celý včerajší deň-behal za mnou každú chvíľu.Všetko ma bolí.Skúsim ho dnes v noci trošku prehovárať, že nie.Stále verím,že to pochopí a povie sám,že máme dosť...Len sa obávam,aby to nebolo až o rok..ha ha

linda30

Leanusa:malý má zápal priedušiek.A že kojené deti nebývajú choré!Len plače,zle sa mu dýcha,no hrozné.Už dobré tri dni sme nespali.A kojenie?Je na mne pricucnutý deň noc,nič iné nechce jesť asi sa mu aj zle prehĺta.No som hotová.Teraz je chvíľu kľud, tatíčko ho uspal,ale noc bude určite ešte pestrá...

leanusa

Linda:No kym si zvykne na tu kefku,to potrva . . .
Ale momentalne ma aj tak najviac trapi to kojenie.Uz nevim jak dalej

linda30

Odkedy mu narástli.Nie je nič horšie ako keď má malé deco pusu plnú čiernych zubov.Do takéhoto infekčného prostredia mu nikdy nemôžu narásť zdravé trvalé zuby.Začni čím skôr a predídeš tým mnohým nepríjemnostiam.Keď nie je malá zvyknutá na kefku, čisti ich len froté handričkou,alebo gázou.Kefku môže skúšať iba tak žuť.Brávaj ju ale do kúpeľne a umývaj si zuby pred ňou,aby videla, na čo kefka je.Skús jej pomôcť nenásilne,aby sa jej to neznepáčilo.Hlavné pravidlo je-Dieťa do 6 či 7 rokov si zuby nevie poriadne umyť samo a tak ich najskôr umyjeme my a potom nech už sa hrajká s kefkou samo, nech má pocit, že si ich umylo ono.

linda30

Včera sme objavili, že má nový zub-dvojku dolu.Má kašel aj nádchu ,ale teplotu len takú zvýšenú a stále si dáva prsty do pusy asi ho to bantuje.Ináč mal zatiaľ len dva dolu a štyry hore a pred mesiacom mu vyšli ešte horné štvorky,čiže teraz je ich spolu 9.Dosť málo.Kamoškin malý má 18 mesiacov a má všetkých 20.Dávam veľký pozor,aby sme ich čistili.Aj ty si malú na to zvykni.Ráno je to taká hra šuch sem šuch tam,ale večer pred spaním to berieme ozaj vážne a čistíme ich najskôr kefkou a potom ešte froté handričkou,alebo gázou a na ňu dáme trošičku elmex gelu-poradila mi to zubárka,čo k nej chodí starší syn.Ten nemal ani jeden kaz ani na mliečnych a ani teraz na trvalých,aj keď má teraz v puse "strelnicu",lebo mu povypadávalo dosť mliečnych stoličiek naraz.Najdôležitejšie je ,aby sa naučili ,že bez umytia nemôžu do postele a potom to už ide samo.Vždy hovorím synovi, keď ide von kľudne si roztlč koleno ,alebo rozbi čelo-to zašijeme,ale prosím ťa nevybi si trvalý zub -zub ti už nový nenarastie a zubári sú drahí!:))

leanusa

Linda:Mala ma tiez horucky,vela place,takze kojenie ju dost ukludni.Maly nema problemy so zubkami?Kolko ich mate?My tusim 11,musim pozriet