tatko alkoholik

Príspevok v téme: tatko alkoholik
zigggy

ahojtee chcem vamm napisat neco po mojom probleme. nie len mna sa to tyka,ale celej mojej rodiny.mam starsieho brata...len o 2roky ja mam 18--- to len tak n uvod
moj otec pije uz ako som bola malicka a aj brat.. nase narodeniny sme nikdy nesoslavovali.. nikdy nam len ani rku nepodal mama nas vystiskala a on nic.. nezaujima sa o nas ..len ked je opity, mam nikeekedy& pocit ze pije aby s nami mohol kecat.. navonok sme uplne normalna rodina.. aj ked susedia nad nami maju asi dakeho tusaka. lebo ked je opity casto mamine nadava, uraza ju. ona nepracuje tak je rada ze vobec nejake tie korunky maame ja ju amm velmi rada. aj ked tym ublizuje sebe a aj nam ,asi si toneuvedomuje ze rozvod by prosepl vsetkym. ale kde by sme potom byvali? toto mi odpovie...

ja neviem ako dalje .. maminini rodicia su skvely. casto nam aj pozicaju peniaze ked sme na tom finance dost biedne... a celkovo.. su super ale inu pomoc by od nich mama asi neprijala .. myslm tak..byvat u nich alebo nieco podobne.

mama sa ho boji. neznasa ho... ja ho priam enavidim... nemam dovod ho mat rada..aj ked kuuuusocek ho mam rada lebo je to mmoj oco ale nic viac .. viac kecam asi viac so skolnikom v skole jak s ocom.....

vkuse len huka, uraza, zle nam robi joj :(( a este on sa bude stazovat jak sa ma zle sak mamina setko prenho robi.... setko... ako dalej?? tto by som ani najlepsej kamoske nepovedala .. lebo oni vravie tak inak o svojom ocovi .... ja si neviemm predstavit len telku s nim pozerat..... o rok mam suzkovu.-... moji rodicia spolu .. na nej??? cosiiiiiiii :((((( mama by tam neslaa ani nahodou a ocoo by sa tam opil... desi ma to..

hrozne sa bojim ze aj ja budem mat takeho prietela alebo manzela joj :((((((((( teda manzela nie cossiii ja sa nikdy nevydam nikdy neves co sa s tvojho milacika casom vykresli........ ((((

zigggy

ved samozreme ja si to vsetko uvedomujem. chcem ist na vysku... a studovat dalej nemam problem zo znamkami ani nic.. toto je asi najvacsi problem aky mam.. nikto by to nepovedal ze vobec nieco takeho sa v nasej rodine deje.... nevie to ani len moja starka z jeho strany.. moj priatel to vie.. zobral to v pohode ved ja za to nemozmem... niekedy by som sa mu chcela vyrozpravat co sa toto tyka.. ale bojim sa ze by si o mne myslel zee no proste zle veci....aj ked vie to ale len tak ze moj otec pije . a vyvadza---.nic podrobnejsie som mu nevrvaela sa ma na to vypytovat.....niekedy , ked sa pohadame pre malickost mam pocit ze sme ako moji rodicia. ze aj ja to budem mat take ako mama... a tak mozno si to len nahovaram ale priatela velmi lubim a dost mi pomaha ze ho mam.

ivanka_83

vidis a toto by som ja nemohla svojmu decku urobit.mam syna.ma dva roky.ale keby sa mu malo toto diat, radsej sme sami.deti si maju uzivat mladost a orientovat sa na vzdelanie.a nie sa zaoberat starostami, ktore pridu az neskor.ja som mala nepekne detstvo a presne viem ake chcem aby malo moje dieta.moj oco sice nepil.a ked ten tvoj pije, si povies, on nemoze za to.on by bol inak dobry.ale neni dobry.nieje dolezite co by bolo.ale co je.dnes je moj oco v pohode.ale to co bolo poznacilo kazdeho znas.a asi aj oca.dnes som nekompromisna.ja chapem, ze ti na mame zalezi.ale ty niesi jej matka, aby si ju zachranovala.a ani sa asi nechce nechat zachranit.pretoze stres je tiez droga pre telo, ktora sa musi dodavat.je to aj nejaky odborny termin.citala som si o tom clanok.telo ma normalne abstak po strese, ktory je vzdy vytvoreny z konfliktu.ale nechapem aku chces radu.mas obavy, ze ti urobi hanbu.tak ho tam neber.alebo cakas, ze ti niekto napise nejaku super radu?zabudni.taka nieje.

jajka001_

suhlas, a ako pomozes mame ked ty sama budes nestastna? mama urcite chce aby si bola stastna, ona si musi pomoct sama, ty sa snaz byt silna, obe slabe nic nezmozete.

cajik

Ale musis si uvedomit ze ty nie si zodpovedna za svoju mamku. Ona je dospela, dokaze sa o seba postarat sama.. Nemozes ju potom donekonecna ochranovat, ci budes s nimi zit az do smrti, aby si ju "chranila" ? ber to tak, ze vdaka vyske si najdes lepsiu pracu, potom jej pomozes financne.

zigggy

no neviem.. pochybujem ze by siel s mamou brat .. ked som bola na venceku bol mi len brat nikto iny........
ano ja pojdem na intrak a mamku v tom neham samu? bart chodi do roboty cize neni doma az tak moc a mama by bola stale doma a oco keby pridde z roboty tak by hukal len na nu.. aj ked som dakde vonku.. alebo niekde prec nadlhsie z domu tak mam take obavy co sa deje doma. aj mama ked ideme niekam trak sa boji oca nehzat sameho doma lebo nevie v akom stave pride domov a tak.. to musite zazit......je to vsetko na ***** :(((

ivanka_83

jajka ma pravdu.az ked budes mat vlastne hniezdo.ale aj ked odides do zahranicia zarobit, tak si davaj pozor aby si sama neprepadla alkoholu.tak ako mnoho mladych.a co sa tyka stuzkovej.mojej kamaratke siel na stuskovu s mamou brat.u toho nehrozil skandal.a mozes povedat, ze oco lezi v nemocnici, alebo ma chripku.

jajka001_

klasická slovenská realita
veru radšej sa nevydaj, alebo az potom ked budes mat vlastné hniezdo aby si mala kam uletiet
bohuzial nikto ti nepomoze, chod na vysku, na intrák ak mozes