Bez citov

Príspevok v téme: Bez citov
flipso

Čítal som tu tému že niekto sa riadi len citmi. A chcel by som sa spýtať čo si myslíte o človeku ktorý sa riadi len rozumom? Nemá nikoho rád,nikoho neznáša.Len proste sú ľudia čo mu vyhovujú a čo nie.Nemá niekoho problém poslať niekam aj keď druhý ho považuje za priateľa a nerobí to len preto, že nemá na to dôvod a má zásady.A takisto dokáže byť priateľom niekomu s kým sa zvyčajne ani nerozpráva.Dokázal by zmeniť svoje chovanie voči ostatným zo dňa na deň. Dá sa povedať, že nič mu nerobí problémy a všetko robí niekto by povedal z vypočítavosti,ale dotyčný má zásady,čo sľúbi neporuší a snaží sa to plniť...čo myslíte?

uhlie

standy,

s tym by podla mna nemal mat vobec problemy. Uprimne dievca v tychto zemepisnych sirkach asi nenajde, ani keby chcel.

standy

flipso
poznala som človeka, ktorý mi Teba veľmi pripomína...
ja som človek, ktorý vie veľmi ľúbiť,vie dať zo seba veľa, veľa urobiť pre druhého aj na úkor seba...
človek, o ktorom hovorím, toto všetko na mne videl, a veľmi nepekne to využil... potom, keď videl ako moc ho ľúbim, ako veľa dokážem pre neho spraviť, ako som sa stala ľahko manipulovateľná, tak sa mi doslova vysmieval, že som slabá a neriadim sa rozumom ale citmi...
Bol to veľmi smutný príbeh
Ten človek, keby používal a vnímal city, tak by cítil, že znamenal pre mňa veľmi veľa...
Dávaj si pozor, keď vieš o sebe, že nevieš ľúbiť, aby sa do teba nikdy nezaľúbilo úprimné dievča... trpelo by, tak moc ako som trpela aj ja.. a to nikomu neprajem

sway

Tak pises,ze uz ta nebavi byt dobry k ludom,ked z toho nemas ani ten dobry pocit.Ak ich uplne znenavidis,mozes mat sklony zacat nimi manipulovat preto aby si dosiahol svoj vlastny prospech a kedze necitis s nimi emaptiu,bude lahke zajst dalej ako ostatni jedinci a to moze byt nebezpecne.
Ja som pisala,ze to mam podobne,ale ja som trochu iny pripad - som skor asocial a nie som k ludom ani dobra ani zla - vacsinou ich neriesim-iba nutne veci.
Mas nieco rad?Napriklad zvierata?City treba rozvijat,takto si aspon mozes rozumne vybrat do coho ich vlozis:-)

flipso

sway, prečítal som si článok a ten úvod sa veľmi hodí na mňa, len nemám nejaké sklony ubližovať druhým. Myslíte , že by sa to niekedy mohlo zmeniť?Že by bolo možné že budem "normálny" aj cítiť niečo alebo že by sa to aj nejako zhoršilo a prejavili by sa nejaké psychické poruchy?

uhlie

No podla mna je skor clovek, ktory sa sprava na zaklade svojich citov a pocitov sebecky, pretoze robi len to, do coho ho jeho city a pocity nutia a nie to, co by bolo potrebne.

sway

filipso,
tak davaj na seba pozor a nenechaj sa rozumom zviest k ublizovaniu ludom.Ak je pravda,ze si naozaj taky chladny ako pises,moze to viest k porucham osobnosi.Je aspon pozitivne,ze si to uvedomujes:-) A posielam clanok,ktory by ta mohol zaujimat.
www.cez-okno.net

flipso

Neviem či mám také IQ, tým IQ testom na nete neverím moc. A ak prečo by taký človek nemal byť na pokeci?

Ja druhých akceptujem. A dokonca sa snažím každého pochopiť pretože ak nie čo nechápem tak na to myslím skoro stále a snažím sa pochopiť.Nech ide už o čokoľvek. A teda ak niekedy ma čosi štve je to moja osoba. Z rôznych dôvodov. Voči druhým nič také necítim.