korpus

sisa 77

hotove ich už mam a to dve torty obsipala som ich orechami a na vrch som dala marcipan no viem tie zrnka su tam stale ale neva da sa to jest este ze tie postavicky mam dobre spravene druhy krat budem viac čumet dik

adka00

Sisa si sikulka ze robis take krasne veci .Ale ten marcipan zo soje neni dobry lebo ho nerozvalkas .Susene mlieko plnotucne je najlepsie.

sisa 77

halo adka mam problem no spravila som doma marcipan susene mieko atd ten vysiel dobre ruzicky a tvary rozne mam už hotove ale ja som este kupila susene mieko a spravila marcipan na potahovanie ale problem no ja som sa pomylila a kupila som sojove ako marcipan vysiel aale to cseto je tam to susene mieko take vydno no neviem ako to roztopit je to ako krupica v nom ach jaj je zavalkane a dala som to do mraziaku neviem co s tym vies cosi ako radu ak nie neva mala to zje aj potom take co už je to take zrnite

sisa77

aha tak aj 3 spravim aha dobre to je ties pravda bude vyzsia to ma nenapadlo inak je dobra ani to cesto nie je suche dobre dakujem

adka00

Sisa ja korpus neprekrajujem ale robim to cesto 2 krat potom to potriem marhulovym dzemom kde som rozmiesala trocha mletych orechov a trochu rumu ,na to dam ten vanilkovy krem a polejem cokoladou.Skus.

squirrel

sisa, to je normalna vyska korpusu, inak by sa ti cesto dobre neprepieklo. ak chces vyssiu tortu, upec si dva korpusy, rovnakym postupom, ked ich prekrojis, budes mat 4 vrstvy. takto si mozes spravit jeden biely, jeden kakaovy napriklad a mozes ich prestriedat.
ja osobne mam rada torty, ak je na jednej vrstve este kyslejsi dzem, alebo ovocie. torta potom posobi tak sviezejsie :-)
drzim palce, nech sa ti vydari.

sisa77

no mam ju spravenu vyborna adka len ten korpus je mali ledva som to 2 krat prekrojila lebo forma 30 cm skoda ze nie je etse vyzsi ten korpus ako davaju ked si davas piest tortu ten korpus je hruby mal 4 cm ten co si mu dala tak ked sa rozrezal len 2 cm musim hladat dalej aby bol vyzsi a viac nadychany ako babovka rii dik ten mam recept dik pisala som slahackovy pudingovy a zo zlatym klasom mam recept na krem tak dik aj tebe

rii

Ja robievam plnku tak, ze uvarim slahacku s kakaom a cukrom a potom ju vyslaham. Je to vyborna plnka a lahka. Nikdy by som nerobila plnku z celeho masliska, je to zbytocne tazke a nie take dobre. Ani moja mamka uz roky nerobila maslove kremy.