Citacie, odkazy v našich odborných prácach

tekvicka

pokial mas internetovy zdroj tak napr my pouzivame smernicu celouniverzitnu tak das text a do zatvorky zdroj tj. stranku z internetu, ale iba hlavnu stranku napr. www.zdravie.sk toto je ten povodny tak do zarvorky das iba www.zdravie.sk

radarka

No ja by som dala napr. HRASKO, J. a kol., keby si citovala Janka Hraska a keby niektoreho spoluautora, dala by som HRASKO, J. - SPOLUAUTOR, M. a kol.: nazov.

Teda toho hlavneho autora by som nechala stale, len by som k nemu pridala prave toho spoluautora, ktoreho by som citovala. Ale myslim, ze na to nie je nejake striktne pravidlo.

JanulinQa

este ma nieco napadlo; pokial su dvaja, prip. viaceri autori danej publikacie (literatury) a kazdy z nich napisal inu kapitolu, z ktorej by som nieco pouzila - uvediem vsetkych autorov pri priamej citacii v texte? alebo len autora ten kapitoly z ktorej som tahala informacie?

JanulinQa

radarka :) ... jasne, ale dakujem aj tak. Aj my mame moznost takych poznamok pod ciarou, no nechce sa mi teraz setky citacie menit na citacie takehoto typu.

radarka

Rozumiem, ale neviem ti poradit, na nasej skole sa to vsetko riesi poznamkami pod ciarou, nie priamo v texte v zatvorkach. Takze fakt neviem.

JanulinQa

teda zatial neriesim bibliografiu na konci prace, ale priame citovanie v texte. Pri knihach sa pouziva; príklad: (Krsková, 1995, s. 15-17). A pri webe?

JanulinQa

radarka: proste som nasla nieco na nete, co pisala pani Krsková. dala som to do mojej práce a chcem priamo v práci uviesť zdroj z kade som to stiahla - a ako na t?o :)

uzchapem

No na nasej skole sa este nepouzivaju normy EU, a teda kazdy citat sa len oznaci cislom a poznamkou pod ciarou.

Citovanie z internetu:
PRIEZVISKO, INICIÁLA MENA.: Názov príspevku. In: http(ftp) adresa (Dátum, kedy bol
údaj z tohto zdroja získaný).

BRDIČKA, B.: Vplyv technológií na rozvoj lidského myšlení. In: alfa.pedf.cuni.cz
svi/vydavatelstvi/ucitel/ konfcz.html (20. 05. 2005).

JanulinQa

...ako mam v texte uviest (citovat) zdroj z internetu? Mam odsek textu a za nim uvediem co? link stranky a meno autora daneho clanku uvedeneho na internete vratane prislusnej strany listu?