pomooc rata help SOS titit tátátá tititi.::D....vaaznee...seklo maa...

Príspevok v téme: pomooc rata help SOS titit tátátá tititi.::D....vaaznee...seklo maa...
yzabella

uz po X-tý krát v zivote ma seklo v chbte. Najcastejsie ma sekne v krku ale par krat, ako aj teraz ma seklo v lopatke. Mam 16 rokov a myslim si ze je dost skoro aby ma seklalo ( pretoze aj moju starku zvykne seknut.:D ) a newiem ako ´to´ odseknut. Neviem sa ani pohnut a kedze su teraz sviatky, potrebujem sa dost hybat. Masera na okoli ziadneho nepoznam, takze fakt neviem ze co mam robit...

inkalina

Keď ťa "seklo" tak, že to bolí a nevieš sa hýbať, v žiadnom prípade nie maséra. Masáž by to mohla podráždiť a ešte zhoršiť. Keď je niečo "vyskočené" napríklad kĺb, alebo platnička, musí to napraviť odborník, teda LEKÁR.Ale častejšie sa stáva, že len kĺb vyskočí a v zápätí skočí naspäť, čo tiež ukrutne bolí a je vtedy obmädzená hybnosť. Najlepšie je na to kľud a suché teplo, čiže elektrická poduška alebo fén na vlasy. No a samozrejme analgetiká, napríklad Ibalgin, alebo spazmolytiká, čo sú ale už iba na recept. Keď nezaberá nič, samozrejme treba zájsť na pohotovosť. No ale keď sa ti to stáva často, zrejme budeš mať niečo s tými kĺbmi, treba o tom podebatovať s dobrým ortopédom.

house

Najlepsi je dobry maser svalstvo treba uvolnit su na to lieky dostat v lekarni.
Pomoze aj tepla sprcha, lahnut do teplej vane a uvolnit sa.Mozete zobrat aj nieco od bolesti.

jajkafr

skús zájsť na pohotovosť tam ťa napravia ale keď máš doma ľahni si na fitloptu alebo sa skús ponaťahovať a ako prevencia je dobre cvičiť a posilovať chrbtové a brušné svalstvo