Začína mi asi šibať :(

Príspevok v téme: Začína mi asi šibať :(
Vitao_

Už dlhší čas sa v sebe vôbec nevyznám. Jeden deň mám dobrú náladu,hrozne mi chýba moje dievča a na druhý deň mám chuť všetko nechať,rozísť sa z dievčaťom.Rozmýšľam nad tým aké by bolo keby som jednoducho zmizol. Tieto nálady sa obmieňajú a rôzne dlho trvajú. V poslednej dobe sa k tomu pridali veľmi zmiešané pocity,mám stres a ani neviem prečo,cítim sa byť utláčaný,všetko mi vadí. Akúkoľvek povinnosť beriem ako nejaké bremeno.Napr. sedím pri PC hrám nejakú hru po chvíli ma omrzí a zrazu mám akoby paniku čo budem robiť,veď sa budem nudiť.Je to ale len chvíľkové. Nedokážem veriť môjmu dievčaťu za hoc akú blbosť ju podozrievam.Nie len, že by ma podviedla ale že ma vôbec nemá rada,že je vypočítavá a kadečo možné. Večer pred spaním mám také utkania kopnúť do matraca,alebo sa hodiť o posteľ. Myslím, že aj zle citovo reagujem na situácie čo sa dejú. Takmer všetko mi je jedno a zaujímam sa čiastočne len o sebe.Akoby som bol vo vlastnom svete a ak mi ho niečo narúša necítim sa vôbec dobre strach,panika,zlá nálada, podráždenosť. Neviem presne svoje pocity takto cez net ani opísať. Mám pocit akoby sa všetko vyriešilo ak odídem na opustený ostrov. V škole mám skoro samé 1 a to sa ani neučievam. Hoci viem že to môžem ďaleko dotiahnuť kašlem na to.A neviem ani prečo. Kedysi som mal kopu záľub ma bavilo aj učenie,šport. No zo všetkým som skončil,za dôsledok boli aj finančné problémy ale necítim som sa byť tak v pohode,nerobilo mi to takú radosť. Pripadá mi to akoby schizofrénia :( Dokážem uvažovať nad všetkým aj vidím že nie som v pohode ale nedokážem s tým nič spraviť. O svojich problémoch nikomu nehovoríNie je komu. SOm dosť utiahnutý...A psychológa nechcem.Dá sa to nejako vyriešiť?

fenix1

vies co ti je?puberta.ovlada ta cely ten hormonalny bordel s ktorym tvoje telo bojuje
venuj sa sportu,zdravo zi,chod za psychologom na pokec,alebo skus taku netradicnu vec-rodicov

Vitao_

Skúsim to s tým medom. Snáď to pomôže čo to...A u mňa to nie je len že raz sme hore raz dolu.Ja mám niekedy mizernú náladu a nemám na o ani dôvod,banálnosti hľadám.Možno som moc kritický...Ale som si istý, že niekedy to so mnou moc v poriadku nie je.Možno je to aj tým, že priveľa rozmýšľam a neviem ani vypnúť.Alebo som asi pred rokom mal ozaj zlé obdobie že jedna pohroma za druhou sa valila a mám pocit že od vtedy prežívam niečo takéto.A psychológ ako dokáže "vyliečiť" alebo skôr odstrániť zlé pocity z nejakej traumy?O psychológiu sa pomerne zaujímam ale neviem ako by som pomohol sebe.Vsugeroval som si aj pozitívne myslenie,lenže ma nič nepoteší čo by malo,dobrá známka,darček,bozk od priateľky...

.....

Sám na sebe choroby nehľadaj. Ja som včera čítala zdravovedu (doniesol Ježiško), asi polovica vecí na mňa sedela. Psychických chorôb je veľmi veľa. A 18 nie je až tak veľa, aby bol tvoj duševný vývoj zastavený. Ja som sa vždy dobre učila, teda 1-2, vo štvrtom ročníku na strednej zrazu sa mi nič nedarilo, samé 5-ky. A pritom som sedela celé dni nad knihami. Nedokázala som sa sústrediť, bola som zúfalá, nervózna...a prešlo. V živote je raz svetlo a raz tma. Ale ak máš podozrenie, tak by bolo naozaj dobre ísť k psychológovi, nikto o tom nemusí vedieť, termíny sú aj poobede. Ale priprav sa na to, že bude potrebovať aspoň 2,3 sedenia, aby ťa spoznal. Nie je ľahké preniknúť do myslenia človeka a stanoviť správnu diagnózu. Možno sa potrebuješ len porozprávať, ujasniť si smer v živote. A ako píšeš nie si hlúpy (tvoj mozog pracuje viacej ako by mal.....hlúpy sa dokáže tešiť aj z východu slnka, ale to nie je tvoj prípad.)

andrea756

pozri, dobré a menej dobré dni máme všetci, niekedy mám dobrú náladu, inokedy som podráždenejšia. To je normálne. Ale ak máš aj nejaké somatické problémy, ako bolesti žalúdka, nechutenstvo, nemôžeš spávať, atď., tak tam už asi nebude niečo v poriadku. Dávaj si každé ráno, naobed a večer veľkú polievkovú lyžicu medu. Uvidíš,čo to spraví. Mozog potrebuje cukor. Aj magnézium B6 je veľmi dobré.

Vitao_

Len ak by som niekam chodil určite by som vymeškával školu. A to by sa už niekto nejako dozvedel, už len s ospravedlneniek.
A dnes sa cítim v pohode.Včera mi bolo na nič a dnes akoby sa ani nič nestalo. Ale viem, že to takto nevydrží dlho.

Nemôže to byť kolísaním hormónov a poruchou nejakých žliaz? Boli by možno aj symptómy fyzického charakteru.

A ešte môžem povedať, čo je tiež trochu čudné, že asi už 4 mesiace sa mi každú noc niečo sníva. Niekedy veľmi reálne inokedy blbosť. Ako tak si tie sny viem vyložiť ale nie správne pochopiť. Mám asi príliš subjektívny názor na sebe.

andrea756

a prečo by to mali o tebe vedieť všetci? veď choď niekde ďalej k psychológovi,tam si dohodneš určitú hodinu,kedy k nemu prídeš a nemusíš tam nikoho stretnúť, a keby aj, tak tí ľudia,čo tam chodia, asi tiež majú nejaký problém, tak aký ostych.
Lepšie je ísť skôr, ako potom sa dlhšie liečiť. Každopádne, ak si myslíš, že ten tvoj problém sám nevyriešiš, tak si nechaj poradiť od odborníka. V Amerike má skoro každý svojho psychológa a je to pre nich už samozrejmosťou chodiť k nemu. Síce neviem, či sa u neho platí, ale aj keby, veď dnes platíme za všetko, tak prečo nedať peniaze za zdravie. A možno ti poradí aj psychiatra, ak bude treba predpísať nejaké lieky, lebo psychológ lieky nepredpisuje. Ale môže zvoliť správny postup, ako ťa z toho dostať aj bez liekov, len liečba bude trvať možno o niečo dlhšie. S liekmi je to rýchlejšie. A určite sa ti uľaví. A žiadnej hanby sa neboj, k psychiatrovi môžeš ísť aj bez odporúčania svojho obvodného lekára, a to kdekoľvek na Slovensku. A ten nesmie prezdradiť nič o svojich pacientoch. Aj keby to bola tvoja rodina. Tak si sám zváž, či by nebolo lepšie zájsť k nejakému psychologóvi, ako hľadať pomoc tu. Keď ťa človek nepozná, ťažko vydedukuje tvoju diagnózu z toho, čo tu napíšeš, je treba sa dať vyšetriť.

Denz

Vitao- casto je clovek oslabeny aj psychicky az tak,ze potrebuje ozajstneho lekara........o to viac v dnesnej dobe.
Niekedy ludia nemali tolko problemov ako dnes......
My sme si ako ludstvo este nezvykli na tak obrovsku zmenu v zivotnom style......
po tisicrocia to bolo takmer jednotvarne a.........za par storoci.......
Dnes trpi obrovske mnozstvo ludi problemami a to psychickymi.....
Ale da sa to liecit!!!!