očné ochorenia

banditko

ahoj,
neviem, ci je to este aktualne - dufam, ze uz si "v tom doma".
Ale ak - mam to tiez - a poviem ti, roky som patrala - a dodnes viem to, co na zaciatku. Akurat by ma zaujiimalo, ako to znasaju ostatni, co to maju ...lebo ja uz mam zo seba pocit, ze mi to hrabe....teda okrem bolesti su to stavy akoby som mala halucinacie...atd.
Ale ink - riesi sa to fakt bud šošovkami - ktore ale malo ludi znasa - alebo potom transplantacia....avsak - malokto ti povie pravdu, ze ani potom /to si pridaj cas, kym si zvykas atd/ to nemusi dopadnut tak super, ako tvrdia doktori /a ti, co to nikdy nezazili/... :-( Obrn sa huzevnatostou a pevnymi nervami...zdar!

banditko

ahoj,
neviem, ci je to este aktualne - dufam, ze uz si "v tom doma".
Ale ak - mam to tiez - a poviem ti, roky som patrala - a dodnes viem to, co na zaciatku. Akurat by ma zaujiimalo, ako to znasaju ostatni, co to maju ...lebo ja uz mam zo seba pocit, ze mi to hrabe....teda okrem bolesti su to stavy akoby som mala halucinacie...atd.
Ale ink - riesi sa to fakt bud šošovkami - ktore ale malo ludi znasa - alebo potom transplantacia....avsak - malokto ti povie pravdu, ze ani potom /to si pridaj cas, kym si zvykas atd/ to nemusi dopadnut tak super, ako tvrdia doktori /a ti, co to nikdy nezazili/... :-( Obrn sa huzevnatostou a pevnymi nervami...zdar!

kat

fiiiha...rohovkova banka??to si mozem vyberat??ake su cisla kupy??na jedno ko mi staci:) ..ale inak je to des:( mam len 20:(((

evik

tak sa velmi ospravedlnujem...asi si stojim na vedeni, ci co...takze este raz-keratokonus je chorobna zmena rohovky, je tenka a nezvratne poskodena :(. napravuje sa transplantaciou, robi sa len v BA-tam je aj rohovkova banka. dovtedy sa zvykne nasadit tzv. kontaktna sosovka, je to sosovka z tvrdeho skla, ktoru vsak nie kazdy znasa. bohuzial, viac info nemam...drzim palce!

kat

to sa mi nejak nezda...mal to byt keratokonus..a moznosti liecby podla primara je vraj len transplantacia o par rokov..:-(

evik

asi si to nenapisala celkom spravne, ale pravdepodobne ide o poskodenie, prip. zapal rohovky. prejavuje sa bolestou, slzenim, svetloplachostou, lieci sa kvapakami a mastami, tych je vsak viac druhov a o liecbe musi rozhodnut ocny lekar!