Tažké dýchanie

Príspevok v téme: Tažké dýchanie
Deszka3

Už deň pred vianocami som nevedel spať lebo sa mi dýchalo ťažko ale vždy som nejakým spôsobom zaspal až do dneska.Momentalne sedím pri pc a googlujem že prečo sa mi dýcha tak ťažko.Ked sa nadýchnem nosom tak keby nie do pľúc ale do brucha čiže necítim sa byť nadýchnutý.A s ústami ked dýcham hlboko tak tiež nemam ten pocit že by som sa nadýchol.Jedine zývaním ale ani zývať nie vždy viem a ked sa mi podarí tak sa mi ulavi asi na 30 sek.Prosím poradte mi čo mám robiť.Mám 15 a beviem či mám povedat aby volali pohotovosť že sa dusím ale počkať pondelok a ísť s rodicmi k lekárovi...

Radoslava 123

Ja som to tiež raz mala a pomohli mi voľne dostupné antihistaminiká, ktoré som kúpila v lekárni. Existujú rôzne, názvy niektorých sú Zodac, Zyrtec, Livo reactine, Cetirizine, Claritine... Okrem toho na okamžitú úľavu štipľavé mentolové cukríky v čiernom obale Halls extra strong - tie nájdete v každých potravinách, väčšinou pri pokladni blízko žuvačiek. Neviem, z čoho som to mala, ale zdalo sa mi, že by to mohlo byť alergického pôvodu a tie lieky fakt zabrali, každý deň som si dala jednu tabletku a po siedmich dňoch po probléme s dýchaním ani stopy.

MartinaMudra1

Deszka3 Prosim mam ten istý problém mam 14.. Prešlo ťa to ? Uz neviem co mam robiť asi mesiac mam to iste co ty prosim :(

Natáália

Dobry nechápem niekedy mám strašné problemi s dýchaním .. nemôžem nsa nadychnúť lepšie povedané dúsím sa trvá to stále nejaku pol hodinu aj dlhšie neviem čo to je :ä. niekedy ma začne bolieť hlava a začne sa mi tahšie dýchať inokedy sa dusím čo to može byť :(((

jajkafr

dych
železo si môžeš kúpiť aj sama... skús však o tom porozprávať so svojou gynekologičkou aby si neublížila bábätku... možno vážne ide o nedostatok železa a hlavne v tehotenstve a počas dojčenia ho treba viac pretože ho potrebuje aj bábätko... držím palčeky

dych

jajkafr, dakujem ti. ja si osobne myslim, ze to mam z nedostatku zeleza. pred rokom a pol mi zistili v podstate len to a jedine lieky, ktore som brala, boli - zelezo. potom sa to upravilo. neskor som ich prestala brat, lebo mi to nik nekontroloval a bala som sa, aby som sa nepredavkovala. aj som to hematologicke spominala, ona tvrdi, ze z toho to nie je, dokonca mi nechcela dat zelezo ani teraz, pocas tehotenstva, ked je jeho prisun potrebny... zajtr idem na odbery kvoli stitnej zlaze, skocim aj za psychologickou, nech sa to naucim aspon korigovat, ked to na mna pride... a dam si predpisat to zelezo. aj na rehabilitacie dom uz chodievala, lenze to bola slabota, aj som cvicila doma, ale s chrbticou som mala problemy vzdy a s dychanim nikdy... uvidime. niekedy je to zufale, inokedy si vravim, ze sa to da zvladnut. teraz sa musim drzat dvojnasobne. dakujem za podporu, zelam taktiez pevne zdravie :)

355588334

mam nejake podobne problemy, mam tlak v hlave, bolesti koncatin,nekedy take akoby znecitlivenie ,bolest na hrudy, bolest hlavy, krku vidim rozmazane trochu cim to môze byt???

jajkafr

dych
skús psychologičku uvidíš čo bude... viem aké je ťažké žiť so sťaženým dýchaním... ja som astmatička a jeden čas som mala sťažené dýchanie, ktoré trvalo asi 3 roky našťastie som sa z toho dostala teraz si viem svoju astmu ustrážiť, udržať ju pod kontrolou a hlavne viem si upraviť liečbu sama tak, aby sa mi to nezhoršovalo... napadlo ma, že sťažené dýchanie môže byť spôsobené aj problémom s chrbticou... nebolieva ťa chrbtica v oblasti hrudníka? medzi lopatkami... možno ide o vyskočený stavec alebo čosi podobné... keďže čakáš bábätko nemôžu ti robiť rtg, ale skús cvičiť doma cviky na posilnenie chrbtice len také jednoduchšie... možno by bolo vhodné zájsť na rehabku nech ti niečo ukážu :) držím palčeky, aby si to zvládla a na tvoj problém sa prišlo čím skôr aby sa mohol patrične riešiť

dych

jajkafr,
dakujem za komenty. na alergologii mi robili len spirometriu a klasicke kozne testy na pele a pod. neviem, ci mam alergiu alebo intoleranciu na potraviny. v hrudi mi nepiska. som len v 7 tyzdni, takze babo urcite netlaci a navyse som to mala uz pred rokom a pol a trvalo to vyse roka, potom to ustalo, nebrala som lieky, len zelezo - podla lekarov to vsak z toho nie je, navyse mam dobry hemoglobin... rozmyslam o psychologicke, aby som to aspon dokazala ovladnut, ked uz nic nezistili. navyse mi teraz nemozu ani robit ziadne zavazne vysetrenia, takze neviem, niekedy je to vsak velmi tazke. vdaka za vase pripsevky...