Tažké dýchanie

Príspevok v téme: Tažké dýchanie
Deszka3

Už deň pred vianocami som nevedel spať lebo sa mi dýchalo ťažko ale vždy som nejakým spôsobom zaspal až do dneska.Momentalne sedím pri pc a googlujem že prečo sa mi dýcha tak ťažko.Ked sa nadýchnem nosom tak keby nie do pľúc ale do brucha čiže necítim sa byť nadýchnutý.A s ústami ked dýcham hlboko tak tiež nemam ten pocit že by som sa nadýchol.Jedine zývaním ale ani zývať nie vždy viem a ked sa mi podarí tak sa mi ulavi asi na 30 sek.Prosím poradte mi čo mám robiť.Mám 15 a beviem či mám povedat aby volali pohotovosť že sa dusím ale počkať pondelok a ísť s rodicmi k lekárovi...

jajkafr

dych
je to komplikované... v ktorom si mesiaci? ja by som povedala aby si ešte raz zašla k alergológičke... mala si robené aj kožné testy alebo iné vyšetrenia na alergiu? nejakú potravinovú alergiu nemáš? alebo to môže byť psychika... ak si vo vyššom mesiaci tehotenstva sťažené dýchanie môže byť spôsobené aj tlakom bábätka na hrudník... ak si myslíš, že by to mohla byť psychika skús zájsť k psychologičke možno ti poradí ako sa naučiť relaxovať... neviem ako by som ti pomohla... v každom prípade to treba riešiť a chodiť za lekármi až kým ti nezistia z čoho to máš... ešte ma napadá... ak máš sťažené dýchanie a nadýchneš sa a potom rýchlo vydýchneš píska alebo chrapčí ti na hrudníku pri výdychu?

dych

spirometriu mi robili len kludovu. dychanie mam stazene momentalne takmer vkuse. len je to mensej a vacsej intenzity. v noci sa na to nebudim. akurat mam problem zaspat. zrazu mam teplotu, nasledne zimnicu, potom ma prezenie a napokon nejakym sposobom zaspim. cez den to mavam tiez. so zvieratami to nesuvisi. nestykam sa takmer so ziadnymi a nikdy som s tym ani nemala problem. mala som lahku anemiu - nedostatok zeleza, ale hemolobin bol ok. teraz mi zistili zvysene D-dimery - nachylnost na trombozu, ale dychanie tomu lekarka nepripisuje. najnovsie mam pocit, ze ma tlaci v krku. stitnu zlazu som mala v poriadku. neviem, co s tym a teraz v tehotenstve, ...

jajkafr

mjanik
som študentka a mám iné študijné povinnosti ako študovať akupunktúru ak budem mať čas tak si nejakú knihu o akupunktúre a požičiam... ale aj tak si myslím, že akupunktúra nevyrieši všetko v mnohých prípadoch treba, aby pomohla aj západná medicína

mjanik

akupunkturista nepotrebuje laboratórne ani iné vyšetrenia,lebo akupunktúra je postavená na iných princípoch-veď keď vznikala akupunktúra nič také nebolo(pred 2 až 5000 rokmi)Chybou lekárov je,že to do akupunktúry dávajú,potom väčšina nedosahuje dobrých liečebných výsledkov a tým v očiach verejnosti znehodnocujú význam akupunktúry.Ak lekár neštudoval akupunktúru od začiatku,teda už v škole,väčšinou nemôžu byť dobrými akupunkturistami,lebo vedomosti nadobudnuté v západnej medicíne mu nedovolia neskôr v plnom rozsahu prijať vedomosti z príbuzného odboru,teda z akupunktúry,čo je na škodu akupunktúry
(čo ti bráni ísť do knižnice a požičať si knihu o akupunktúre a preštudovať si ju ???)

jajkafr

mjanik
ak chceš niečo diagnostikovať väčšinou musíš vedieť aspoň nejaké výsledky z vyšetrení... čo sa týka sťažného dýchania môže ísť aj o gastroezofageálny reflux, ochorenie srdca, problém s chrbticou, infekcia Helikobakter Pylori, psychický problém, anémia....

mjanik

jajkafr-keď sa jedná o dýchanie,vždy sú viac menej choré pľúca,treba len určiť, kde je príčina a to akupunktúra vie,to je jej prednosť pred západnou liečbou.
Prečo na diaľku-mne je jedno či mi to povie osobne,alebo mi to napíše!!!!

jajkafr

mjanik
v každom prípade treba prísť na to, čo spôsobuje sťažené dýchanie... akupunktúra nieje všeliek nepomôže na všetko a navyše nepoznáš človeka, ktorý tu píše čo si veštec že vieš na diaľku diagnostikovať čo môže byť človeku na druhej strane siete