zapal mocovej rury?

Príspevok v téme: zapal mocovej rury?
poradte

Dobry den. Asi tyzden mavam stipave az svrbive palenie v mocovej rure ci posve, neviem presne. Pred dvoma tyzdnami mi to zacalo tak, ze ma to zastipalo az ku koncu mocenia a potom mala skoro furt pocit, ze potrebujem mocit. Zacala som brat brusinkove sumive tablety, urologicky a praslickovy caj. Mala som pocit, ze mi to uz prechadza, no zrejme nie, lebo vcera aj dnes to mam zas jaksi podrazdene. Bolia ma aj krize vlavo (predtym boleli cele krize), no to sa pridruzilo az neskor a mozno to s tym nesuvisi (neviem), ale s chrbticou, pretoze som to mavala aj predtym (som hypermobilna), kym som nemala tieto problemy. Asi pojdem zajtra ku gynekologicke, ak to neprejde. Myslite, ze to moze byt gynekologicky problem? Albeo skor urologicky? Lebo ja uz teraz ani enviem presne, kde ma to stipe a svrbi, no nutka ma to na castejsie mocenie. Pocas dna sa to zvykne akoby upokojit a opat to zacne. Ulavu nachadzam vtedy, ked sa tam dole sprchujem teplou vodou.
Dakujem za pripadne rady.

poradte

Dakujem Filipka. Ak to bude TO, bude sa mi to hodit.
Niekto: Aj ja mam krv v moci. Je to zapal mocovych ciest asi, ked ma take priznaky.

Filipka15

no e.coli ma v podstate kazdy clovek, ziju v okoli konecnika,problem nastava,ked sa dostanu odtial do mocovej rury a tam sa premnozia-moze sa to stat napr.pri sexe, po velkej potrebe atd.Ked si zadas do googla e.coli,vela sa o tom dozvies, aj nejake rady a tak. Horsie je sa toho zbavit. Ja som si teraz objednala vytazok z grepovych jadier (nazov=citricidal) a idem to pit. Uz skusam vsetko.
Ja uz si bohuzial nepamatam, aky som mala nazov liekov, to by som musela kuknut do karty a tu nemam doma. Brala som aj Urovaxom-3mesacna liecba na imunitu,ale zrejme nezabral,kedze sa to vratilo. Drzim ti palce.

niekto

zdravim
takze frajerka ma podobne priznaky( pocit mocenie , stipanie na konci mocenia)
az na to ze mala aj trocha krvi

sme v termalnych kupeloch neviem ci to nemoze mat nieco s tym

k lekarovi nas neposielajte pojde tam hned ako to bude mozne

zaujimalo by ma co to moze byt

vdaka

poradte

Ahoj, ja uz ani neviem ci sa mi zlepsilo alebo ci som si na to akosi privykla, lebo stale mam taky mierny nutkavy pocit na mocenie. Najviac sa to prejavi hlavne po moceni, po par minutach sa to trochu zmierni, no pretrvava. Rozbor mocu mi budu robit az vo stvrtok, lebo mam odvcera menstruaciu. Ach boze, to mi nehovor. Odkial sa ten bacil berie? Z prechladnutia vznika? Lebo ja som asi doma prechladla.
Teraz od tej soboty beriem ciprinol 500 (predtym som mala 250). Myslis, ze to je na ten bacil, ktory spominas? Aky liek si mala ty? Vdaka.
(mohli by vymysliet liek proti tomu bacilu aj mykoze zaroven, no to sa asi nacakame...hm)

Filipka15

ahoj,mam presne take iste priznaky ako Ty a moj problem su e.coli, ktore mi nasli v moci. Skus si dat urobit rozbor mocu,ci to aj Ty nemas a ak ano, chod s tym na urologiu. Mne to urolog preliecil, ale zase sa mi to vratilo (e.coli je svinstvo a len tak sa toho zbavit neda),takze teraz s tym zase bojujem a urologii sa zatial vyhybam,pretoze vzdy po brani antibiotik som dostala mykozu atd. Je to proste zacarovany kruh. :-(

poradte

1.12. ma operovali na slepe crevo. No a u obvodnej som bola vcelku 2 krat po operacii, pricom druhy krat kratko pred sviatkami mi PN ukoncila 3.1., lebo to je tak akurat na rekonvalscenciu a problemy som ohladom toho nemala uz ziadne. Ona este nevie, ze sa mi k tomu pridrurzili teraz mocove cesty, lebo medzi sviatkami som bola u lekarky, ktora ju zastupovala a dnes na pohotovosti.

natur

zn.poradte a iné:
Pri problémoch s mocovými cestami, zenských problémoch, zápaloch, výtokoch, cystách ap.doporucujem liecivé vlozky. Tie sú vhodné aj pre deti a muzov s problémami mocových ciest. Info nájdete aj na internete.

jaLENja

Pri zápale močových ciest máš nárok na PN...Ja som bola doma dokonca 3 týždne, keďže to mám chronické, aby sa to poriadne preliečilo.