Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

slepe crevo alebo helikobakter

Príspevok v téme: slepe crevo alebo helikobakter
majka258

ahojte, mam taky problem. Styri dni som chodila po doktoroch, pretoze som mala pichavu bolest v pravom podprusku, mno niekedy ma picha aj v celom bruchu. Vysetrovali ma na slepe crevo,pretoze som zvracala prvý den a mala som teplotu. Ta bolest je hlavne pri chodzi. Povedali ze nevedia isto či to je slepe crevo,tak to nechali tak. Dnes som mala zelenu stolicu. chcem sa spytať ci to nahodou nemoze byt aj helikobakter. Dakujem.

Mrs Smith

Medzi prvotné príznaky helikobaktera patrí:
-Žravosť
-Neustály hlad
-Nutkanie na neustále jedenie

Neskôr sa helikobakter môže prejaviť:
-Bolesťou žalúdka
-Grganím
-Zápachom zo žalúdka
-Výstupom kyslých štiav zo žalúdka nahor
-Pálením záhy
-Horkou pachuťou v ústach
-Pocitmi tlakov zo žalúdka nahor

V organizme každého z nás sa však baktéria helokobakter pylori môže prejaviť inak a preto je vždy pri pretrvávajúcich žalúdočných problémoch dobré zistiť jeho prítomnosť v tele. Ako najpohodlnejší, najrýchlejší a spolahlivý spôsob sa volí test zo stolice, ktorý si môžete spraviť aj v pohodlí domova. Takýto test majú napríklad v internetovom obchode mastichaterapia sk. Nájdete tam aj prostriedky pre účinný boj s helikobakterom.

pharmist

Vyzera to na problemy s pecenou alebo so zlcnikom - pri Helicobacterovi byva skor cierna stolica ako zelena. A bolesti byvaju nalacno, nie pri chodzi. Treba ist jednoznacne na gastro

jajkafr

a tiež sa robí aj dychový test za ten sa však platí ale pacienti vo veku 19 a 20 rokov ho majú zadarmo v rámci preventívnej prehliadky

winter

Je pravda, ze helicobacter sa urcuje aj z krvi, ale nie je to velmi spolahlive. Poznam ludi, ktori mali krv negativnu a bacil sa potvrdil az po vysetreni zaludocnou sondou. Inak, tej sa netreba bat. Ja som mala pred vysetrenim panicky strach, pretoze som o tom pocula rozne hrozostrasne historky a nakoniec to nebolo nic hrozne. Takze sa netreba bat a dat sa cim skor vysetrit, pretoze ked sa clovek len stale sleduje a nahovara si choroby, vselico si vsugeruje. Psychika robi divy...

dvojbotka

helikobakter sa da urcit aj z krvi a najnovsie aj zo stolice len treba najst spravneho doktora ktory ta neodpinkne..ale rozhodne to daj poriadne vysetrit...cim skor sa zisti pricina tym skor sa toho zbavis :)

jajkafr

majka
každý sme iný a to isté ochorenie sa môže u každého prejavovať inak ak máš nejaký problém treba ho riešiť čím skôr lekári sú na to, aby stanovili diagnózu my svojím polemizovaním nevyriešime nič...
držím palčeky a skoré uzdravenie prajem

majka258

mno ja uz neviem. Uz 9 deň ma picha hlavne na pravej strane brucha. Mno picha to niekedy aj pod rebrami, aj na lavej strane...Som čítala že helikobakter sa prejavuje stratou chuti do jedla, mno však ja nič takeho nemam:) ... tak neviem, vyskusam ist na gastro a uvidime čo to da... dakujem za radu:)

winter

Ahoj Majka, ja som mala v lete velmi podobne bolesti- podozrenie na apendix a neskor na vsetko mozne, polezala som na chirurgii a nakoniec to bol helicobacter, ale nemala som problemy so stolicou. Netrap sa, ale chod cim skor na gastro a nedaj sa len tak lahko odbit. Drzim palce!

jajkafr

majka helikobakter sa prejavuje bolesťou na ľavej strane pod rebrom alebo v tzv. trojuholníku pod hrudnou kosťou... nemôže ísť o zápal žlčníka alebo niečo s pečeňou?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

slepe crevo alebo helikobakter - Fórum - ZDRAVIE.sk