Poplatky u zubara

mavir

dnes som platila za injekciu u zubara 7,26 eura. Iba za to. To je pre mňa des. A mám aj povinnú prehliadku za sebou a ešte asi 20 zubov. To zošaliem od bolesti bez peňazí? To ešte cenník za trhanie je k tomu.......a zdravím s úsmevom .....díky

misa111

Ahojte,

rada by som sa opytala niekoho komu uz robili odumrety zub, ze kolko ho to vyslo? lebo som teraz bola u lekara a keby mi vypln nerobil medik tak by som za zub dala 100eur, takto ma to vyslo 75eur, a aj to mi pride dost nato ze to je statny zubar.
A este co sa vlastne pocita do preventivnej prehlaidky, zaco potom clovek neplati? V decembri som na nej bola a nezda sa mi ze by som platila menej, hlavne nie ked jeden zub ma vysiel tak vela.
Dakujem

jimmyx

no u mna je to podobné,t.j že mám zuby na sebe a vidím že napr. na dalšej stoličke alebo na spodných zuboch vpredu mám v medzierkach ,,malý,, kaz....proste roky síce poctivého čistenia zubov ale bez zásahu zubára,alebo aspon prehliadky si vyberá svoju dan,na svoju obrana ale musím povedat že skoro celé te roky som pracoval v zahranicí a tam sa zuby riešia až ked je problém,hlavne je uplne nereálne napr. v Prahe si zohnat zubára pre čecha nie to ešte pre cudzinca a pri návštevách SK ma odradila tá zaostalost a neochota,nulová konkurencia u zubárov,tu proste trh tak ako v ostatnom podnikaní neexistuje.
Takže je to síce moja chyba že to takto dopadlo,ale z druhej strany ak by to bolo tak jednoduché proste sa objednat k nejakému zubárovi,urobit tomu stopku a nechat si urobit vstupnú prehliadku,dohovorit sa čo sa musí hned urobit,čo neskor a nakoniec nejaký kozmetický zásah aby to ako celok vyzeralo zdravo,hlavne v nejakom reálnom čase ,tak nemám problém a obetujem tomu ten čas a peniaze.
Ale ak ja tu obehnem 4zubárov,žiadny že ma nezobere až ten čo musí tak že O.K ale len na vstupnú prehliadku za 3mesiace,tak to kde sme?
Je to proste bordel a nik to nerieši,ak by si každy lekár,alebo zdravotná sestra robil takto,tak to dovidenia.
No som teda zvedaný ako to u mna nakoniec dopadne....

Eva531

Mna tiez zuby nikdy neboleli, len som ich mala citlive. Bolest com citila iba vtedy, ked sa mi zuby dostali do kontaktu s niecim studenym alebo horucim, ale nikdy inokedy nie a nemala som na zuboch ziadne volnym okom viditelne diery, zuby vyzerali byt celkom zdrave. Diery na zuboch som mala iba v medzizubnych priestoroch, ale kedze mam zuby velmi tesne rozostavene, tak sa na tych zuboch nedalo vôbec nic vidiet. Nikdy som nebola kvôli zubom na tabletkach proti bolesti. Tie diery v medzizubnych priestoroch som nemala velke, ale problem je v tom, ze boli velmi hlboke a zasahovali az do nervu. Preto sa ta endodoncia musela urobit. Takze nemusia tam byt velke bolesti.

jimmyx

Tak vdaka za vysvetlenie,no ale dufam teda že mna to nečaká,ja si chcem nechat zub vytrhnut,nechcem ho zachranovat a hlavne on nebolí,len je(bol) citlivý,teraz posledné 2dni zase všetko v poho,ale nebudem čakat na zápal a hlavne nevyzerá ,,vo forme,, tak asi nič iné nezostáva.
Ak by to fakt bolelo,tak až vtedy sa teda dá uvažovat o tom vytahovaní nervu,chápem to správne?A ak sa zub vytiahne tak tam predsa už nič neostáva,len sa to celé časom uzavrie a nemože sa ani v budúcnosti stat že to miesto začne boliet?Alebo ako to je....
A ešte tá otázka toho rozrezávania,tá moja stolička je sice vzadu ale nie posldná,tak to tiež hádam nehrozí že by sa to muselo rozrezávat,alebo sa pletiem?
THX

Eva531

Jimmyx: Co sa tyka toho vyberania nervov, tak odborne sa tomu hovori endodoncia. Mne to moja zubarka vysvetlila tak, ze endodoncia sa musi urobit vtedy, ked je kaz taky hlboky, ze zasahuje az do nervu. Najskôr sa rozvrta zub, vyberie sa odtial nerv a kedze nerv je ulozeny aj v korenovych kanalikoch, tak tie korenove kanaliky sa po vybrati nervu musia vycistit, poriadne vydezinfikovat, vyplnia sa korenovou vyplnou a zub sa zaplombuje. Potom je to uz vlastne mrtvy zub. Ked chceme, aby nam mrtvy zub vydrzal dlhsie, tak na takyto zub si môzme dat urobit korunku, ktora ho chrani, aby sa nezlomil, lebo mrtve zuby byvaju krehke.

jimmyx

Eva531:no tak dufam že tu u nás sa zmestím do 30-35€ aj s injekciou a každopádne suhlasím že je tu velký problém s kvalitou,každy zubár sa vyhovára na to že musí mat to a to pritom u niektorých to vyzerá ako by tam čas zastal.Dva dni tak listujem netom a té názory su rovnaké,platí sa od buka do buka,bez účtenky,cenník človek nenájde može len tipovat,pracuje sa 7hodín 4dni v týždni a vonku stojí poriadne BMW(konkrétny príklad od nás) a ludia len platia a platia,nikto sa neozve pretože vyberat neni z čoho.Ja som tak skúsil minulý rok najst si zubára,každy že nebere a ten kam podla obvodu patrím tak že len na vstupnú prehliadku za 3mesiace(to sa mi vtedy zlomil ten zub čo teraz pobolieva),to neviem kedy by sa dostal k nejakej práci na zuboch...no chápem,bolo pred letom a čo by to bolo leto bez poriadnej dovolenky,tak aj bolo skoro mesiac neordinoval.Proste je ich málo a tak ludia čušia.
Mám ešte jeden dotaz,kedže mám ešte všetky zuby svoje,nerozumiem tomu napr. že sa musel vyberat nerv,alebo že sa zub musel najprv rozrezat na kusy až potom vytiahnut.......mohol by mi to niekto vysvetlit,može sa stat že by som tak mohol dopadnut aj ja s mojou stoličkou,čiže takáto komplikácia?THX

Eva531

jimmyx: Na tej klinike, kam ja chodim, by si zaplatil za injekciu 16 € a za vytrhnutie stolicky 35 €. Viacej by to nemalo byt asi nikde. Ale podla toho, co pises, tak Teba Bratislava asi nezaujima. Ak si nevies inak poradit, chod na pohotovost. Tam Ta so zakladanim kartoteky nikto obtazovat nebude. Prajem Ti vela stastia a nech vsetko dobre dopadne.