Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kto plati zdravotne poistenie?

[zruseny17]

pre datelinku-a este ma napadlo-nevola sa cele to trojrocne obdobie materska dovolenka?lebo mna ked sa niekde na uradoch pytaju tak vzdy mam v kolonke uvedene ze materska dovolenka...pokial viem,rodicovska dovolenka je obdobie po skonceni materskej,ak ma dieta viac nez tri roky a ostanes s nim dobrovolne doma...vtedy uz nepoberas od statu ziadne prispevky,len rodinne pridavky...alebo sa mylim?to ma napadlo len tak na okraj...prajem pekny vecer!:)

[zruseny17]

miroslavenka aj datelinka -dakujem za info,tak odvody mi teda automaticky strhaju z dochodku,ak som spravne pochopila...Zamestnat sa bohuzial neplanujem,lebo pri mojom ochoreni musim chodit na pravidelne hospitalizacie kazdy mesiac do nemocnice,tak si to momentalne este aj s malym synom neviem predstavit...len som nevedela ci som povinna zahlasit sa na urade prace a byt vedena ako nezamestnana-kvoli tym odvodom,alebo nemusim,pretoze odvody plati socialna poistovna.Este raz dakujem:)

datelinka

nikushka, materska sa vyplaca len 28 mesiacov, tebe konci rodicovska dovolenka. pytala som sa, ci si zamestnana, pretoze pises, ze poberas ciastocny invalidny dochodok, to znamena, ze urcite prace vykonavat mozes, mas na to pravo. podla mna je najvyhodnejsie, ak sa nebranis pracovnemu pomeru, zaevidovat sa na urad prace. mohla by si mat aj dobru sancu zislat pracu aspon na kratsi pracovny cas, kedze zamestnavatela zvyhodnuje, ak uzavrie pracovny pomer s obcanom so zdravotnym postihnutim.

miroslavenka

Ale mozes sa zaevidovat, tym padom budes ako obcan so zdravotnym postihnutim znevyhodnenym uchadzacom o zamestnanie a tito maju urcite vyhody... Momentalne takmer ziadne, kedze cakame na otvorenie fondov EU :) Budes sa hlasit raz za mesiac. Ja som tiez bola v podobnej situacii, poberam ciastocny ID, vyprsala mi pracovna zmluva, isla som sa zahlasit na urad prace, hodila sa na marodku a cakam na tu EU, aby som sa vratila do predoslej prace s ich prispevkom.

miroslavenka

Ked mas hoci len ciastocny invalidny dochodok, nemusis byt vobec evidovana na urade prace. Odvody idu z dochodku.

[zruseny17]

datelinka-koncim matersku dovolenku,to znamena tri roky co som poberala rodicovsky prispevok...zamestnana nie som,kedze som na ID...chcela som vediet ci za mna plati odvody socialna poistovna alebo po skonceni MD sa mam ist prihlasit na urad prace?

datelinka

konci ti materska? si zamestnana? ak nie, tak si podaj ziadost o rodicovsku dovolenku. nerozumiem velmi, alebo si tym chcela povedat, ze ti konci rodicovska? napis, ci si niekde v pracovnom pomere, aj ked zrejme nie si. potom bude potrebne prihlasit sa na urad prace, poistne bude za teba platit stat.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kto plati zdravotne poistenie? - Fórum - ZDRAVIE.sk