Antibiotika-CIPLOX 500 a bolesti vajecnikov po nich !

Príspevok v téme: Antibiotika-CIPLOX 500 a bolesti vajecnikov po nich !
kalkulacka

Dobry den.

Chcela by som Vas poprosit o radu.
asi pred 2ma mesiacmi som mala chripku, nasadila som antibiotika Ciplox 500. pocas uzivania, uz ku koncu balenia som dostala menzes (normalne, ako som mala dostat) avsak mala som neskutočné bolesti... mavam pravidelne bolesti v prvý den, ale toto sa nedalo vydrzat, nedokazala som sediet, lezat, chodit.. na wc som ledva preplazila, proste ukrutne bolesti ako nikdy.. tiez som chodila asi kazdych 5 min na WC "na malu" .. dala som si niečo proti bolesti, nezaberalo, myslim, ze to bol ibalgin 400. az na druhy pokus, asi po hodine ked som si dala druhy, tak zabral, zaspala som a ked som sa zobudila, bolesti boli nadobro preč a nevratili sa....

teraz po 2 mes som bola opat chora, tak som opat začala uzivat CIPLOX 500..
asi pred 2ma dnami som prerusila uzivanie.. uzivala som ho 3dni.. menzes mam dostat az za týžden, ale zacal ma boliet lavy vaječnik a chodim stale na WC "na malu".. ta bolest vaječniku nie je velka, da sa vydrzat aj bez tabletiek proti bolesti, ale proste citim ju... taka bolest ako pri prechladnuti...

Moja otazka teda znie, aký ma CIPLOX 500 vplyv na vaječníky a môj cyklus?
bojim sa totiž, ze ked mi teraz o týžden začne menzes, budem mat opat tie neznesitelne bolesti, ako naposledy :(

jednym som si ista, po týchto antibiotikach uz nesiahnem.

Ďakujem za kazdu odpoved...

jancaa

ja som tiez uzivala ciplox a po troch dnoch som dostala ekzem na cely krk, tak som sla za doktorkou a musela som to okamziite vysadit, asi si nan alergicka, a tieto antibiotika maju inak velmi vela neziaducich ucinkov

Heather789

...no uffff...kalkulacka - precitaj si pozorne pribalovy letak k tomuto lieku a podla toho konaj.
Jeho znenie najdes aj na tejto stranke...

Heather789

aj ja mam taky pocit, ze si to ordinuje sama...
len nerozumiem ako sa dostane k antb. ked su na predpis...alebo ma v lekarni znamu, lenze ani to nie je take jednoduche, tiez maju kontrolne mechanizmy na to ako vydavaju lieky na predpis...

dvojbotka

myslim ze si to ordinuje sama lebo lekar pri zmysloch by nedal 2 krat v priebehu 2 mesiacov tie iste antibiotika...
je smutne ako si ludia nevedomostou nicia zdravie...

Heather789

ten CIPLOX ti naordinovala lekarka, alebo ty sama????
Lebo ak lekarka - tak chod za nou a povedz jej o problemoch, len nevysadzuj antb. kedy sa ti zachce...lebo to je to najlepsie pre bakterie...a ty budes takmer stale chora...

dvojbotka

dalsia vec...pokial zacnes uzivat atb treba ich dobrat celee...a nie vysadit ako sa paci...uz zase spominana rezistencia...bakterie nie su uplne zlikvidovane ..zacnu znova mnozit a prides o antibiotiku...
...ak si to vobec mala bakterialne...to co rpobis je maximalne nezodpovedne

dvojbotka

mam taky pocit ze ciplox beres ako ibalgin...je to antibiotikum a take sa na chripku nedava to za prve a za druhe pokial ho budes neustale jest vytvoris si rezistenciu...antibiotika sa maju davat u lekara ktory druh a dlzku liecby urci na zaklade vysledkov krvi...a nemaju sa za sebou podavat viackrat tie iste !!
urcite ze ovplyvnuju aj menstruacny ciklus ... a u teba zrejme zvysuju bolesti ..kazdy reaguje inak....ale hlavne uz nehlc tie antibiotika...cyklus sa ti upravi