bolest za hrudnou kosťou

Príspevok v téme: bolest za hrudnou kosťou
metafora

zdravim...
...dost často ma ráno po zobudení bolí v strede hrudnika, teda hrudna kost, povedal by som že kúsok nad hornou polovicou. zistili mi, že mám poruchu toho pažerákového zvierača, teda sa mi uplne nezatvara a to sa prejavuje aj tym ze rano citim neprijemnu chut v ustach ... tá bolesť je vkuse iba ráno..taká pálivá, pri hlbokom vydýchnutí bolí viac, alebo aj keď si na miesto zatlačím, bolí to viac...niekedy ma prestane bolieť po tom, čo sa natiahnem takym sposobom, že mi to praskne medzi hrudnou kosťou, tak vtedy to okamžite ustúpi ... trvá to zvyčajne do 15 minut ale dnes to trvá viac než hodinu...beriem akurat HELICID asi 3ti mesiac a citim že tie problemy ustupuju, ale dnes z ničoho nič ma to boli dlhsie a asi najsilnejsie za cely ten cas..problem je ale v tom, že ja sa vkuse bojím, že to je niečo zo srdcom, že dostanem infarkt alebo čo...ale pri EKG mi zistili že všetko je v poriadku, iba že mam mierny šelest ... inak mam 17...dufam, že ma niekto upokoji :(

jajkafr

ja mám tiež GER ale zápal pažeráka som ešte nemala alebo neviem o tom :) mne sa zdá byť Helicid slabý tiež som ho brala ale nezabral mi najviac som spokojná s liekmi Costi alebo Ganaton momentálne užívam Costi a Nolpazu no a GER mi zistili už ako 10-ročnej teraz mám 20 a mám ho stále raz je horší potom sa to zlepší nedá sa to úplne vyliečiť.

delphia

metafora tento problem mam teraz uz 2.x. ide o zapal pazeraka. je to velmi neprijemna palciva bolest za hrudnou kostou a vzadu medzi lopatkami. treba to riesit okrem helicidu aj liekmi, ktore posilnuju aj zvierac pazeraka. v minulosti som uzivala na to Controloc. po viacmesacnej mesacnej liecba bolo vsetko ok. mala som pokoj vyse rok a pol. teraz sa mi to na zaklade stresov vratilo :(

jajkafr

metafora
podľa toho čo píšeš môže ísť aj o problém s chrbticou skús cvičiť posilňujúce cviky na chrbtové svalstvo
GER o ktorom píšeš ti môže spôsobovať pálenie záhy, návrat kyslého obsahu žalúdka až do úst, kašeľ, divnú chuť v ústach držaní diéty a režimových opatrení by sa to malo zmierniť alebo ustúpiť. Bolesť za hrudnou kosťou pri pri GER nemala byť. Skús tie cvičenia ma chrbticu možno ti to pomôže. Inak si mladučká na to, aby si dostala infarkt skús sa menej sledovať a bude to lepšie držím palčeky