komplikovana detoxikacia

Príspevok v téme: komplikovana detoxikacia
stellaa

nevie mi niekto poradit,ako detoxikovat organizmus,ak sa liecim na atopicky ekzem a skrizenu pelovo potravinovu alergiu a vsetko,co sa pri detoxikacii odporuca, napr ovocie, zelenina, zeleninove stavy, bylinkove caje, vlaknina, zeleny caj...to vsetko su veci,ktore mne stav zhorsuju:(moja koza vyzera hrozne, mam ekzem, presusenu kozu napriek casteho natieraniu,vyskusala som asi vsetky kremy,masti a mlieka.
kazdy mi radi ocistit najprv crevo,tym sa precisti aj koza,ale ako to mam urobit? budem vdacna za kazdu radu

stellaa

dakujem vam vsetkym za rady...ja mam pevnu volu, v poslednom case fungujem len na naturalnej ryzi,pohanke a podobnych "lahodkach", na ovocie, zeleninu a sladkosti ani nepozriem a skusala som uz vselico, aloe, zeleny jacmen, chlorellu, echinaceu, psyllium, vsetky dostupne kremy a maste z lekarni a akosi mi dochadza fantazia:( dnes mi lekar dal vysetrit aj protilatky proti gliadinu,ci nahodou nemam celiakiu,ja uz fakt neviem...

pharmist

Zelenina ovocie na atopicky ekzem asi nie je moc dobre, kedze moze ekzem este zhorsovat, najma citrusy. Najlepsie na ekzemy je urcite slnko a pobyt pri mori. Solarium nie je mozno zdrave, ale v niektorych pridaoch, hlavne ako to nie je extra super turbo, moze fakt pomoct. A potom su rozne pripravky k dostaniu v lekarni, ktore mozno nie su najlacnejsie, ale naozaj pomozu.
Co sa tyka alergii, je to velmi induvidualne co by mohlo pomoct, kedze uz je tam geneticka preddispozicia k tvorbe hypersenzitivnych reakcii. Treba vyskusat naozaj vsetko, golden yaccu, kelp, chlorelu.... a uvidis, co pomoze

moon nikka

chápem, že tu je každá rada drahá. dcérka má potvrdenú potravinovú alergiu - lenže na nič konkrétne. sú lepšie a horšie obdobia, chronicky prekonávame zápaly horných dýchacích ciest a miestny ekzém. na ten sa nám osvedčil advantan - mastný krém. čo sa týka neustálych soplíkov a kašľov, tu lieky liečia len príznaky, nie príčinu. rady ohľadom stravy a zoznam pre tvoj stav nevhodných potravín ti určite dal tvoj alergológ, predpokladám, že so svojimi problémami si ho už vyhľadala. našej lekárke plne dôverujem a zdieľam jej názor, že základ musí človek urobiť so stravou. pozor na konzervanty, "éčka", sladené nápoje, celkovo fast-foody, sladkosti, chemicky ošetrené ovocie a zeleninu ... je toho dosť a keď zlyhá pevná vôľa vydržať, ťažko sa dá očakávať nejaké zlepšenie. je ťažké vysvetľovať to dieťaťu, ale predpokladám, že ty už dokážeš situáciu zhodnotiť rozumne a uveriť, že lieky všetko nevyliečia. alternatívnych, či skôr kedysi prirodzených, ale dlho zaznávaných ciest je veľa. prajem ti veľa šťastia a vytrvalosti. tiež jej dosť potrebujem.

stellaa

joni...mail sa ti objavi,ak kliknes na moje meno...ale ak je to aloe vera,to vraj tiez nemozem...dog, musim nieco jest,uz aj tak mam imunitu v prdeli, nemam z coho mat vitaminy a nevazim ani 50 kg, neviem ci post je to prave:)

joni_

ahoj, ja teraz nieco skusam, ale napis mi na mail nech tu nerobim reklamu, tiez mam alergiu pelovu aj potravinovu a problemy s imunitou