taka je moja matka?

Príspevok v téme: taka je moja matka?
nevviem

mam 20 rokov,este studujem,nezarabam,na brigady nemam cas..a mam na to aj normalny dovod!aky,to vam nepoviem.
ide o to ze moja sestra je odo mna o 3 roky starsia a uz pracuje popri tom chodi na vysku.
problem je v tom ze mna moja matka stale podcenuje, mysli si,ze som sprosta,neschopna,ze som este decko,ze jej nepomaham,stale mi vycita,ze mi musi stale davat na nieco peniaze..a ked jej na to odpoviem nieco normalne ona mi povie "vsak ty sa este zbadas" je to normalne? naco potom chcela aby som sa narodila?vkuse ma nieco proti mne a moju estru vychvaluje do nebies.ja som ta cierna ovca rodiny.vraj jej nic nepomaham a pritom ked mi povie spravim vsetko.. ak aj zabudnem ptoom to idem spravit. a niekedy spravim aj sama od seba nieco a nie len take veci,ze si utriem prach z pocitaca. vkuse ma podcenuje,zhadzuje,ohovara s kamaratkami aka som hrozna dcera.
a este ked jej poviem,ze sa odstahujem tak sa na to strasne urazi. ked ma zlu naladu vacinou si to odnesiem ja..ja tu za vsetko zle mozem atd...
co si o tom myslite?viem,ze niesom jedina ale s nou nepohne ani keby sme sa porozpravali.
ked moja sestra chodila na vysku na intrak prisla domov raz za 2 tyzdne tak anineviete ako som s mamou dobre vychadzala.. :(

levicaaaaa

jajka: tak tak...moja reč... :))) i keď, aj mne musí mamka občas dačo pripomenúť :D ale tak, občas a stále to je rozdiel... :D

jajka001_

ked mi povie spravim vsetko...vies ono je to unavne stale opakovat uprac si hento tamto, ked by si take veci uz mala vediet, v tvojom veku by si mala byt schopna postarat sa sama o celu domacnost

levicaaaaa

nevviem: ja mám taký pocit, že chyba neni len v mamine ale aj v tebe... ako sorry, ale ak 2O ročná kočka má takéto "reči"... že na čo som sa jej narodila, mohla si myslieť, že baba potrebuje viac vecí ako chalan... akých vecí? ak chceš nadštandard tak si zarob... a nehnevaj sa, ale by ma zaujímal ten dôvod, prečo nemáš čas cez šk. rok zarábať... ja poznám XYZ vysokoškolákov a toto ešte ani jeden nepovedal.. tvoja matka nie je povinná dospelú babu zásobovať vecami, na ktoré si zdravými rukami vieš zarobiť aj sama...

mňa k tomuto moji rodičia viedli od detstva a nesťažujem si. mama mi dá peniaze na nevyhnutné veci, ale na veci, ktoré chcem alebo sú pre moju vlastnú spotrebu si musím kúpiť z vlastného. u nás platí rovnica : nezarábaš = nemáš ...

vieš, tvoja mamina je asi unavená...z toho všetkého. nehľadaj chybu len v nej, skús sa troška aj pozrieť na seba. nikto nevie ako to u vás chodí, len ty to vieš najlepšie...

a hlavne sa o tom s mamou porozprávaj a nech ti otvorene povie, čo jej prekáža, čo jej je na obtiaž a nájdite nejaké riešenia...

držím palce...

a prosím ťa, nemysli si , že ťa tu len buzerujem,že nebrigáduješ ale mne to fakt príde strašne divné, keď niekto napíše, že nemá čas na zarábanie peňazí...

nevviem

a samozrejme,ze by som radsej kupila za vlastne zarobila a dala mame ale neda sa..planujem ist cez leto niekam...to sa uvidi,ci to vyjde. a planujem dat mame polovicu tej vyplaty co zarobim.
ale ked som jej dcera,ked som sa jej narodila tak neviem preco sa sprava ku mne ako keby som jej bola len na obtiaz,nejaky odpad..tak naco ma chela potom?
asi musela vediet co vsetko to obnasa..vlastne ja som sa mala volat misko...asi si nemyslela ze sa jej narodi dievca ktore potrebuje viac veci ako nejaky chlapec
keby slo len o peniaze... tu ide o vsetko zle co sa deje v rodine..za vsetkom mozem ja...

Deee

levica nie kazdy ma cas brigadovat a neviem ma na to urcite svoje dovody, ja som tiez istu dobu na vs nebrigadovala, najskor nebolo kde a potom sa nedalo z rodinnych dovodov, myslim si, ze kazdy z nas by si radsej kupil za vlastne ako sa nechat "vydrziavat" rodicmi

levicaaaaa

nevviem: čas na robotu sa dá nájsť keď sa chce...
ja tiež študujem na vysokej škole, tiež doma musím pomáhať, mám aj priateľa, kamarátky, a zarábam si

20 ročná baba by sa nemala nechávať vydržiavať rodičmi...toď môj názor

nevviem

no ver tomu ze ten cas sa neda najst...
dost jej pomaham doma ajked je jej stale malo a co spravim mozem sa aj odrat no musi mat k tomu nejaku pripomienku