taka je moja matka?

Príspevok v téme: taka je moja matka?
nevviem

mam 20 rokov,este studujem,nezarabam,na brigady nemam cas..a mam na to aj normalny dovod!aky,to vam nepoviem.
ide o to ze moja sestra je odo mna o 3 roky starsia a uz pracuje popri tom chodi na vysku.
problem je v tom ze mna moja matka stale podcenuje, mysli si,ze som sprosta,neschopna,ze som este decko,ze jej nepomaham,stale mi vycita,ze mi musi stale davat na nieco peniaze..a ked jej na to odpoviem nieco normalne ona mi povie "vsak ty sa este zbadas" je to normalne? naco potom chcela aby som sa narodila?vkuse ma nieco proti mne a moju estru vychvaluje do nebies.ja som ta cierna ovca rodiny.vraj jej nic nepomaham a pritom ked mi povie spravim vsetko.. ak aj zabudnem ptoom to idem spravit. a niekedy spravim aj sama od seba nieco a nie len take veci,ze si utriem prach z pocitaca. vkuse ma podcenuje,zhadzuje,ohovara s kamaratkami aka som hrozna dcera.
a este ked jej poviem,ze sa odstahujem tak sa na to strasne urazi. ked ma zlu naladu vacinou si to odnesiem ja..ja tu za vsetko zle mozem atd...
co si o tom myslite?viem,ze niesom jedina ale s nou nepohne ani keby sme sa porozpravali.
ked moja sestra chodila na vysku na intrak prisla domov raz za 2 tyzdne tak anineviete ako som s mamou dobre vychadzala.. :(

levicaaaaa

nevviem: skús si začať na seba troška zarábať... 20 ročná baba mi mohla mame pomôcť aj tým, že si na svoje veci (drogéria, kozmetika, oblečenie, telefónny účet, a pod.) zarobí sama...

a čas sa vždy na brigádu nájde...

iva1246465

ahoj mám doma to isté, akoby som čitala o sebe....samé podceňovanie, urážanie, porovnávanie so súrodencami...ja som horšia ako boli obidvaja dokopy, ja im spravím väčšie trápenie ako (brat a sestra)... som sa na ňu nahnevala, a dnes som sa jej ospravedlnila, a ona, že nechaj to tak som psychicky vyčerpaná.....verím jej, ale prečo si ona neuváži čo hovorí mne, si myslí že mne tie jej reči robia dobre na moju psychiku?? som tiež z toho všetkého vyčerpaná, nič ma nebaví,nebaví ma to :-(

Deee

neviem, ono to svete tak zvlastne funguje, u mna to iste s babkou, byvame s nou a tak ma vlastne pozna najlepsie zo vsetkych vnucat, pochvala? nikdy...kritika? nevyslovena, ale prakticky casto...ostatne vnucatka su milovane zboznovane lebo byvaju pridaleko a babku vidia raz do roka a tak cmuk sem cmuk tam...clovek sa cez to musi asi len preniest, nevravim kolkokrat som sa naplakala pre taketo hluposti, ked som ziskala bakalara-babka len zhodnotila, ze na mgr dufam tiez same A, ked som doniesla cerveny diplom ani nemrkla,nepochvalila, a ine vnucence po skonceni skol chvalila do nebies, slzcky nepomozu, bojovat a postavit sa na vlastne nozky, zit svoj zivot