Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tukova hrčka na zápestí

pet

Bola som na MR LS chrbtice.Chcem vedieť, čo znamená: V tele stavca L1 dorzálne a kraniálne, hypersignálne v T1, v T2, môže sa jednať o hemangiom prípadne ostrovček tukovej prestavby veľkosti 16x14mm.Difúzne spondylotické zmeny so zahrotením ventrálnych aj dorzálnych okrajov tiel stavcov, známky degeneratívnych zmien diskov so znížením signálu v T2 VO.V úrovni L4-L5 rovnomerné vyklenutie disku s miernou inklináciou doľava s atakom oboch koreňov L5 v priestore spin. kanála, priečny rozmer spin. kanála zúžený pri hypertrofických intervertebrálnych skĺbeniach.

spolutrpiaci

pre blue_flower
ahojte, chcem sa spytat blue_flower ,ze ako pokracovala tvoja liecba dalej.mam ganglion na pravom zapasti a ortoped mi vytiahol tekutinu von,ale nie je to celkom v poriadku.hlavne je ta ruka o nieco slabsia a trochu to pobolieva pri stlaceni.a to so plnu zataz(ako sportovec) este ani neskusil.niekto vsak pisal,ze jeho liecba trvala az pol roka!!! co je podla mna velky vypadok z prace,ak su komplikacie len mierne.
kolko trvala tvoja liecba a ako prebiehala?

šuriak

Ja mám lipom tukový na krčnej chrbtici a za dva roky z 10cm narástol na 20cm. Zdá sa mi, že už to ďalej nerastie, pretože som si začal zisťovať sám, čo to je a ako to vzniklo. Lekár vie čo je to, ale ma poslal chirurgovi. Rezať som sa nedal. Našiel som si na intern. fórum hlavne na zahraničných serveroch, ako si s tým ľudia pomáhajú. Omnoho viac ľudia o tom vedia v Čechách. Na Anglickom servery som našiel priamu operáciu robenú ambulantne. Takéto isté zábery sú aj z Brnenskej fakultnej nemocnici. Mám nasťahovaných pomerne dosť súborov na túto tématiku.Hodne vám pomôže pán. Jonáš z Plzne je to fitoterapeut.

aluska

teda neviam ako vy ale aby som to upresnila mala som LIPOM-teda tukovy nezhubny nador..znie to strasne ale je to velmi caste...nic to nie je, nijak to neohrozuje zivot, len z estetickeho hladiska to moze vadit

aluska

ja som to mala ked som bola na zakladnej a teraz to mam zas..nic to nie je...predtym mi na to dali tusim gafrovu mast alebo tusim take nieco a zmizlo mi to..a to je vsetko
mala som to aj na hlave, tam mi to vyberali..pohodka

blue_flower

ahojte, ja som tretí deň po operácii ganglionu na pravej ruke. velmi ma to teraz boli idem sa zblaznit, a hladam na webe nejaku stranku o tom, ci je to normalne a treba vydrzat. ruku mam v dlahe v neprirodzenej polohe prehnutu v zapasti smerom dohora, tak to vraj musi byt a musim to takto vydrzat 3 tyzdne. ale mam pocit ze mi odpadnu prsty od stiahnutia, neprekrvenia. su studene, v noci sa neda spat a nepomahaju ani analgetika. Ale ak to stoji za to, tak to musim vydrzat a potom bude pokoj. V rozinovskej nemocnici na odd.chirurgia ruky je perfektny personal, prijemne sestry i lekari, dokonca aj vybavenie izby, co by ste si v inych nemocniciach uz priplacali ako nadstandard. Vrele odporucam, kto mate s tymto problemy-nevahajte. Len tie 3 tyzdne potom, treba statocne prekonat - moja skusenost...

ojka

hádam mi bude odpustené, že to tu len tak skopčím:
Ganglia sa vyskytujú relatívne často ako hmatné zdurenie, ktoré prominuje na ruke alebo zápästí. Väčšinou sa nachádzajú na chrbtovej strane zápästia, na poslednom kĺbe prstu (voláme ich aj tzv mukózna cysta) alebo pri báze prstu. Obsahujú rôsolovitú, číru a viskóznu tekutinu. Pôvod ganglií je väčšinou v okolitých šľachách alebo kĺboch. Dosiaľ nie je evidentná žiadna špecifická príčina ich vzniku. Ganglia môžu byť bolestivé, hlavne pri ich
prvom výskyte alebo pri väčšej pracovnej záťaži. Ganglia často menia veľkosť a tvar, niekedy môžu úplne zmiznúť. Nie sú zhubné.
Diagnóza
Je založená na umiestnení ganglia a na jeho tvare. Dá sa vyhmatať ako podkožne uložená tuhá elastická guľatá alebo oválna „bulka“. Lekár, ktorý ganglion vyšetruje, môže doporučiť rtg vyšetrenie susedných kĺbov k vylúčeniu ich prípadného postihnutia.
Liečba
Môže spočívať v prostom sledovaní nálezu na ruke. Pokiaľ je ale ganglion bolestivý, obmedzuje aktivity pacienta, má nežiadúci kozmetický efekt a pre pacienta je inak neprijateľný, môžeme sa pokúsiť o liečebnú intervenciu. Vykonáme buď jednoduché odsatie (aspiráciu) obsahu ganglion s prípadnou aplikáciou protizápalového lieku (kortikoidu), alebo je možné naložiť dlahu k zmierneniu subjektívnych ťažkostí. Pokiaľ tieto nechirurgické spôsoby nezabezpečia ústup ťažkostí,doporučujeme chirurgickú revíziu a odstránenie
ganglia. Cieľom operácie je odstránenie príčin vzniku ganglia, čo spočíva v odstránení časti kĺbneho puzdra alebo šľachovej pošvy, z ktorých ganglion vyrastá. Po výkone môžme niekedy doporučiť krátkodobé znehybnenie ruky na dlahe. Niektorí pacienti môžu po operácii pociťovať bolestivosť alebo dyskomfort rôznej intenzity a môžu mať väčší či menší opuch v oblasti chirurgického zásahu. Po zhojení rany a rozcvičení ruky ale veľmi skoro dosahujú
plnej funkčnej aktivity. Napriek tomu, že chirurgické odstránenie je najefektívnejším spôsobom terapie, môžu sa znova objaviť.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tukova hrčka na zápestí - Fórum - ZDRAVIE.sk