alkohol

wrs

guard... kazdy den sa opit.. to je dost blbe.. ale v jednej veci Ta chapem.. ja Tiez ked idem s kamosmi von..automatika pivko...ked sme partia a dobra nalada... moc si neviem predstavit, ze by som vecer vypil 6kofol alebo dzusov.. hmm.. a to ze chodis kazdy den.. to z nudy..? ci.?

llek

Guard - to co pises je ale vazne, to to nieje sranda. Ty chodis kazdy den von a kazdy den pijes. Moja otazka- ty mas kazdy den cas ist von a opit sa? Vo veku 18 rokov je to na zamyslenie. Nechcem moralizovat, ale to je vek kedy by si mal mat nejake zaujmy, kedy by si mal pracovat na tom, co z teba bude. Ty pracujes len na tom, aby z teba bol alkoholik. Uvedom si, ze alkohol poskodzuje aj nervove bunky. Tie nam od narodenia uz len ubudaju, tak mysli na to, skoda kazdej zbytocne stratenej nervovej bunky, este sa ti zidu. Chces byt v 40tke uplny degen? Ja si myslim, ze sa nudis a este k tomu s nespravnymi ludmi. Zacni sa niecomu venovat, najlepsie nejakemu sportu a to pravidlene, mozno ti to pomoze najst cestu od alkoholu. Mozno pre zaciatok budes potrebovat aj pomoc psychologa alebo aj psychiatra. Dolezite je pripustit si problem a mat volu ho riesit.

guard

nie,o ventilovani problemov to urcite nebude..je to o tom, ze som v spolocnosti ludi, s ktorymi ked vyjdem vonku,automaticky sa ideme "dat dolu" ..

fasta

Ak tieto problemy mavas ty, existuju dva tipy problemov s alkoholom. Velmi uzsko spolu suvisia.

1. problem je ze sa opijas aby si utiekol pred realnym zivotom, pretoze mas nejake problemy(napr. rodinne...)

2. problem moze byt ze si na alkohol navyknuty. Ved alkohol je predsa droga a droga je navykova latka.

V oboch pripadoch treba navstivyt psychologa a ak to nepomoze tak neskor psychiatra. Ak sa tvoj problem vyriesi u psychologa, pravdepodobne ide o problem cislo 2. A ak sa vyliecis u psychiatra, moze ist o problem cislo 1. V kazdom pripade drzim palce a nezabudni!!! Cesta k vylieceniu sa zacina rozpravanim o probleme! A to je uz 1. krok k vylieceniu :)

fasta

guard

ja mam kusok inaksi problem,mam 18 a pijem kazdy den...teda aby som bol presnejsi,opijam sa kazdy den
neviem si ani predstavit ze by som siel vonku a neslo by sa pit..a uz s ami to zacina vymivat spod kontroly,ako to obmedzit? nechcem skoncit ako alkoholik