Fyzický či Psychický Problém

Príspevok v téme: Fyzický či Psychický Problém
Ephraim

Neviem čo napísať, je mi proste špatne, psychicky i fyzicky (nemyslím tým po silvestrovskej oslave). Pri námahe sa zadýcham cítim silný tlak do hrdla až sánky a pri najhoršiom zkolabujem. Velmi citlivý som na teplotu a chlad mi robí doslova zle, jak fyzicky tak psychicky, je mi stále zima. Ďalej strácam krátkodobú pamäť a vrchol bol naposledy keď ma doviedli domov cudzí ludia, proste som sa stratil pár metrov od svojho bydliska, nevedel som nič, dezorientácia, beznádej, strata identity. Mám bolesti chrbtice, často teplotu, lámavé kosti a zuby sa mi behom pol roka polámali snáď všetky. Neustále sa potím i ked mi je vlastne zima, cez deň i v noci sa musím viackrát prezliecť čo som mokrý na kosť. Mená kamarátov si pamatám len tých čo poznám dlhšie, zbytok ludí oslovujem hej ty. Moje vyjadrovanie sa značne zúžilo na pár slov, vačšinou používam len slová "hento,tamten,tamto,oné", slovná zásoba je v prdeli. Moje profi znalosti z prácou na PC sú tiež v prdeli, nedokážem sa niekedy už ani zaregistrovať na nejakej stránke natož programovať ako kedysi. Z psychiatrického hladiska som mierne depresívny zo svojho stavu, nič vážnejšie nezistili, poslali ma na neurologiu, tam sa na mna ani nepozreli, poslali ma na CT-negativne, MRI-negativne, EEG mierna LMD, získaná zrejme už pri narodení. EMG už som nedostal, neurolog ma poslal do .... a odporučil zase PSY. Medzitým som bol ešte u internistu, ten ma poslal na obyčajné EKG, skontrolovala sa štítna žlaza len tak od oka a bol som bez mihnutia oka odoslaný znova ku PSY. Ten si už so mnou nevie rady a ja si neviem tiež. Skúsil som liečitela, ten to odhadol na "štítnu žlazu" i "slezinu", no neviem. V rámci rodiny mi už však pripisujú stav "demencie" a to doslova. Hygienické návyky su posledný mesiac takmer nulové, vlastne však načo aj, okrem toho že jem a sedím neviem už robiť nič iné. Je to na smiech ale televízor ešte prepínať viem :D ale ak to pôjde dalej takto tak do konca mesiaca nebudem vedieť ani to. Neviem už fakt čo to sakra je, niekedy vypadá že sa stav trochu zlepšil, viem upratať, oprať, navariť, no je to len dočasné, potom sa to ešte raz tolko zhorší. Tiež neviem či strácam naozaj pamäť alebo v nej proste nemôžem len loviť/hladať z dovodu neustálej dezorientácie a nervozite. A moje chovanie ostalo nezodpovedné, riskantné a excentrické. Nevkusné vtipkovanie až morbídne, drobné krádeže len tak zo srandy, vačšinou bezcenné veci v obchode ktoré hodím vonku do koša, toto som nerobil nikdy. Drogy neberiem-nikdy, alkohol-doprajem si raz za mesiac a na mol ale len jeden deň do mesiaca, na výplatu :). Včera som však nepil, dnes by som asi nevedel už ani svoje meno. Poradte, čo robiť resp. akého lekára vyhladať, kukal som rôzne fóra, hladal podobné príznaky u iných ludí no nič podobné som nenašiel, teda našiel som ludí s podobnými príznakmi ale to bol alzheimer ale v mojom prípade asi nehrozí, budem mať 30, to by som bol vzácny exemplár. Mal by som ešte skúsiť Psychológa nech mi spraví IQ testy či teda som už dement a chystať sa pomaly do ústavu alebo neviem no.

kop

Ak mas problemy s pamatou, tak pamat musis trenovat. Zacni sa nieco ucit, napr. dalsi jazyk.
Poruchy s pamatou su prejavom Sklerozy a nie Alzheimera, pokial viem.
Tvoja psychiatricka ti povedala, ze mas len depresiu???
Najpravdepodobnejsie bude, ze mas nejaku formu schizofrenie. Kazdopadne zmen psychiatra a daj sa znovu otestovat. Toto keby si povedal mojmu Dr., tak ta posle ihned na invalidny dochodok a nie do prace...

mara

prosim vas o radu moja mama berie pirabene uz 10rokov mala porazku zle saciti diabetologicka jej dela cavinton a teraz neviem ci ma brat obidvoje
lebo doktory povedia obvodny nebrat pirabene a kardiologicka povie brat oboje pritom berie lieky naju na stitnu na srdce inzulin a pecen ma ako alkoholik alkohol vobec nepije prosim va so radu dakujem

radca

Ephraim,

ano aj ten Helicid to moze sposobovat. AK je nedostatok kyseliny v zaludku (o tom sa tu na fore uz dost pisalo), tak clovek trpi nedostatkom skoro vsetkych vitaminov, mineralov a aj bielkovin. Helikobaktera sa bat nemusis, bo toho ma v zaludku skoro kazdy clovek. Niekomu vadi, niekomu nie. Toho by so zacal riesit, az ked zacne sposobovat nejake problemy.

Ephraim

Pega // Nestraš, viem čo je depresia aj psychóza no keď sa tieto 2 diagnozy spoja, zrejme vznikne to čo píšeš, Psychotická Depresia, no toto nejdem ani študovať lebo sa zbláznim, už som si dosť za 2 dni preštudoval príručku hypochondra ale stačilo. Nechám tomu volný priebeh, psychiater ma videl 2x, nič také nepotvrdil, čaká ma však návšteva Psychologa, a ten by mi to mohol i nemusel potvrdiť, v každom prípade mám strach. Na psychotickú depku zaberajú lieky zle alebo vobec myslím a rieši sa to šokmi. Kukol som si len začiatok článku o PD a dalej som nečítal radšej. Uvidíme, v pondelok psycholog hned ráno, uvidíme čo bude dalej.

Ephraim

radca // díky moc, mlieka sa vzdám, a múky nemusím, pečivo, cestoviny a iné múčne výrobky nekonzumujem, nemám moc rád, cestovina max. v polievke trocha. Objavil som na nete niečo ohladom makrocytozy, nedostatku vitamínov a narazil som na nete niečo čo by ma vôbec nenapadlo. Vhodné bude asi GAE vyšetrenie, ja totiž nespočetne dlho užívam Helicid, v CZ je bez predpisu takže ho užívam jedna radosť a hla kukám že tu je na predpis. Dôvod prečo ho užívam dodnes je strach z GAE vyšetrenia, bez neho by som umrel od pyrózy, je možné že bude pes zakopaný práve tu. Magnezium, kyselinu listovú, b-komplex úživam poctivo ale ak je chyba v žalúdku, tak sa asi do krvi nedostane.

Pega

Priznaky, ktore si napisal su presne tie, ktorymi trpel moj priatel...
Absolvovali sme dlhu radu psychiatrickych vysetreni,...skratka, zda sa mi,ze si na dobrej cestej k psychotickej depresii.

Neviem ti poradit, ako aj niet dobrej rady.Prezivali sme hrozne obdobia (stale, nebudem ta strasit dalsimi priznakmi),ale je to uz lepsie.

Musis bojovat.Jediny zivot mas.Je to "len" civilizacna choroba.
Ako sa citis, nie je o tvojich kvalitach,ale o "kvalite"zivota vsetkych nas.

Pozri na
www.stopstigma.cz
su tam dobre rady a uvidis,ze nie si sam.A vobec nie dement.

radca

Ephraim,

to moze suvisiet aj s tym zapalom. Treba najprv to vyliecit (pri zapale moze byt aj nizky tlak aj nedostatok magnezia a dalsich veci). SKus nepit mlieko a veci, ktore ho obsahuju a popripade ani muku. Viem, ze na prvykrat to moze zniet, ako kravina, ale podla mna sa oplati vyskusat taku dietu.

Ephraim

jajka001_ // ono debatuje sa cez net lahko ked celý net máš plno tahákov, chvílku viac času a môžem sa tu vydávať za doktora, v každom prípade by som bol radšej keby to bolo psychického rázu lebo to sa dá liečiť, niekedy to ide horšie niekedy lepšie ale ide to

radca // krvné testy mi naštastie obvodák robí dosť čato, je tam stále nejaký zápal, vačšinou urinalneho pôvodu, taktiež mám aj 3-4x do roka silnú angínu.(chudokrvnost, nizky tlak, hypoglykemia) myslím asi nie, tlak si meriam často a krvných testov bolo dosť ale všetko sú to bohužial testy na počkanie, taký lepší mi robili len raz, potom som chodil na magnesiovky, TSH bolo velmi vysoké ale v norme i ked na chlp, ináč nič extra, makrocytoza kukam a ináč nič dokopy.

radca

Ephreim,

nezalezi na veku. To moze mat hocikto. Otazka je, co to sposobuje. Moze to mat vela pricin (chudokrvnost, nizky tlak, hypoglykemia, SZ,...). Zaujimavy je ale ten pocit skrtenia. Povedal by som, ze to moze sposobovat aj nejaka alergia (zuzenie priedusiek, nedostatok kyslika). Necitis sa horsie po nejakych jedlach (nemusi sa to prejavit hned po jedle)?

Ephraim

radca // to okysličovanie mozku by možno aj, no neviem nato som mladý ale niekedy mám dojem ako by ma niekto škrtil alebo praštil do hlavy a točí sa mi hlava, a vtedy som úplne mimo, totálne dezorientovaný. V jednom uchu mi hučí permanentne už asi 3 roky, tento problém som sa tu už pýtal kedysi, potom som si zvykol, raz hučí menej raz viac, mával som vtedy tlak vysoký, istý čas som užíval coronal, teraz je to lepšie, čo sa týka štítnej žlazy, krvné testy neviem či zahrnali toto vyšetrenie ale sono štítnej mi internista robil a nič, a nervy, no tak tie mám isto už len z týchto problémov lenže práveže na tie nervy by mal zabrať ten neurol avšak nezabere ba dokonca pôsobí opačne ako by mal, miesto skludnenia som ešte viac zmatený, neurol som niekedy dávno užíval pri operácií v nemocnici na skludnenie a viem že mi vtedy velmi pomohol, teraz je to však úplný opak, glykemia, tú mávam trochu vyššie ked mi u doktora meria ale nie moc, ozaj malo, asi preto že sa furt napchávam.