Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

čo jesť namiesto chleba?

Moja

Ahojte.Moja znama mi poradila aby som vynechala zo stravy zemiaky,ryzu,cestoviny,aby sa mi upravilo travenie.Lebo mam sedavu robotu a odkedy som sa zamestnala,som pribrala 3 kila.Ale potom neviem ze tak co mam jest?? Vsak v kuse zeleninu a kuracie maso nemozem,a ani by mi to uz nechutilo stale to iste.A este zevraj aj ovocie mam vynechat na 3 mesiace..Tak uz mozem aj hladovat!Aky mate na to nazor??
Dakujem vopred

es

nevidím dôvod vynechať chlieb z jedálnička.... patrí medzi sacharidy a tie potrebujeme tiež... na večeru jesť ovocie.. tak to je asi to najhoršie, ja keď som hladná a dám si len ovocie, cítim ešte väčší hlad... takže ten chlieb a pečivo určite.. ale skôr celozrnné.. a spôsobom ráno čisté sacharidy, na obed aj sacharidy aj bielkoviny, normálna porcia a na večeru len čisté bielkoviny, nezaťažuje to žalúdok, dokáže to rýchlejšie vstrebávať a mne osobne to pri chudnutí veľmi pomohlo, a už po dvoch dňoch som sa cítila ľahšie, ploché bruško...

- mira

Nerafinované komplexné sacharidy sú v strave nenahraditeľné. Chleba by si mala nahradiť teda obilninami vo forme kaší, placiek, cestovín, knedlíkov a pod. Najlepšie z celých zrn, ktoré obsahujú potrebné B vitamíny a iné vit., minerály, vlákninu a sú zdrojom vyváženej energie pre nervový systém a mozog, ktorá nezťažuje pankreas a navyvolávy kolísanie glykémie.
Ak nevaríš, mala by si začať, telu i psychike to prospeje.

T. Campbell, americký vedec zistil, že Číňania z vidieka prijímajú v strave viac kalórií ako Američania, a pritom sú štíhlejší, pretože nejedia toľko živočíšnych bielkovín a tukov, ale hlavne komplexné polysacharidy z obilnín.

Pokusné zvieratá ochotnejšie cvičili, ak jedli menej živočíšnych bielkovín.

max.gluteus

Co jest miesto chleba? Tazke ak si ani nevaris. Chleba je zdrojom komplexnych sacharidov takze miesto chleba mozes pouzit zemiaky, cestoviny, ovesne vlocky, ryzu. Ako mozes vydiet tak nahradou chleba nahradis iba varenim chutnych jedal. Okrem toho chleba nie je vobec spatny pri ranajkach dokocna tam sa skvelo hodi a nehrozi ze priberes z neho.

chudnuca:)

zemlicka, no mas z coho vyberat. Drzim ti palce, aby sa ti darilo :D
No to ze ti stala vaha, to bude tym ze si jedla vela ovocia na vecer, to si nechaj na desiatu. Skus vecerat bielkoviny a si myslim ze coskoro uvidis aj vysledky na vahe a hlavne budes mat pocit ze daco dobre pre seba robis.
Ja som pisem z vlastnej skusenosti, takze viem ze je tazke prejst na inu stravu, ale da sa to :)

katalinka

ahojky .... skús od Mestemacher- celozrnný chlieb slnečnicový, stojí asi 1,50 euro , je bez konzervantov, cholesterolu a pšenice, má vysoký obsah vlákniny, zasýti a kúpiš ho v každom obchodnom reťazci. Je 500g, ale keď zješ krajec myslím, že ti bude stačiť...

ivanka_83

pokial viem tak existuje aj bezlepkove pecivo.a su rodiny, kde kvoli jednemu celiakovi sa zacne cela rodina stravovat podla celiaka.a maju vsetci jednoduchsi zivot.pravda je taka, ze tak ako su kvalitne a nekvalitne cestoviny, tak su kvalitne a nekvalitne peciva.vseobecne info a specificke info.zakladatelka predsa len chceôa nahradik vysokokaloricke pecivo za menejkaloricke.kde to menejkaloricke ma ovela vyssie vyzivove hodnoty.o nic ine neslo.moj partner ma rad obycajny chleba a ja biele bagety a knackerbrot.dnes sa velmi tazko da zohnat chleba s vysokym podielom zitnej muky.pretoze psenicna je lacnejsia ako zitna.myslim si, ze benjo sa zbytocne nastval, pretoze k vseobecnej teme su vseobecne informacie.

fenix1

benjo
tu sa davaju vseobecne rady,kde sa predpoklada,ze clovek je zdravy.
ja mam cukrovku a nikdy nepisem nic z pozicie diabetika,ty tiez by si nemal z pozicie celiatika sa vyjadrovat,nemyslis? a vo vseobecnosti tu ludia co maju prehlas tvrdia,ze bez sacharidov sa zit nemoze,a je jedno v akej forme predsa

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

čo jesť namiesto chleba? - Fórum - ZDRAVIE.sk